Zdrowie i Uroda

Picie wody to podstawa dla organizmu, a życie bez niej jest niemożliwe.

Picie wody to podstawa dla organizmu, a życie bez niej jest niemożliwe. Także ludzie bez niej nie są w stanie przeżyć i o ile bez jedzenia damy radę przeżyć, to już po trzech dniach bez wody może dojść do poważnych uszkodzeń w naszym ciele.

Woda nawadnia cały organizm

Woda ma pozytywne działanie na cały organizm, oczywiście o ile wybierze się naturalne wody mineralne, które są źródłem minerałów i soli mineralnych. Woda źródlana nie jest bezwartościowym napojem, jest za to doskonałym nośnikiem dla wielu składników, które niekoniecznie muszą dobrze na nas działać, więc ważne jest to, aby nie pić wody z niewiadomych źródeł lub nieprzebadanych przydomowych studni, które często są pełne bakterii niewidocznych gołym okiem. Picie wody jest mimo to bardzo ważne, a wybierając naturalne wody mineralne w butelkach, ma się pewność, że wybiera się najwyższą jakość, a sama woda została gruntowanie przebadana pod kątem obecności mikroorganizmów wszelkich typów.

Dwa litry wody dziennie?

Wielokrotnie możemy usłyszeć, że powinno się pić minimum dwa litry wody dziennie. Jest to ogólnie przyjęty limit, który ma gwarantować jak najlepsze zdrowie, dobre samopoczucie, a także idealny wygląd skóry. Jaka jest rzeczywistość? Tak naprawdę jest to tylko wartość umowna, gdyż wiele zależy od wieku, płci i aktywności fizycznej. Warto pamiętać o tym, że wodę przyjmujemy także w innych postaciach – soki, zupy, wodniste owoce są jej źródłem. Jeżeli codziennie ktoś zjada duże ilości zupy, to jego zapotrzebowanie na czystą wodę automatycznie spada. Najczęściej po naturalne wody mineralne powinny sięgać kobiety w ciąży lub karmiące piersią, a także osoby uprawniające różne sporty. Podczas aktywności fizycznej pocimy się i tracimy ten płyn z naszego organizmu.

Odwodnienie organizmu

Odwodnienie organizmu, nawet minimalne, nie jest pożądanym stanem. Charakteryzuje się ono uczuciem pragnienia i jest to pierwszy krok odwodnienia, dlatego ważne jest to, aby pić, nawet kiedy fizycznie nie odczuwamy pragnienia. Innymi wskazówkami są bóle głowy, szara cera, ogólne zmęczenie i senność.

Źródło: Naturalna woda źródlana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.