Dom i Wnętrze

Bez ozdób, czyli urządzamy salon minimalistyczny

Bez ozdób, czyli urządzamy salon minimalistyczny

Wiele osób uznaje, że to ozdoby są idealnym dopełnieniem całości wystroju wnętrz. Czy rezygnując z takich ozdób robimy złą rzecz? Oczywiście, że nie. Taki brak ozdób ukochał sobie minimalizm tak popularny w naszych czasach. Jak więc dobrze urządzić salon minimalistyczny?

Salon minimalistyczny bez ornamentyki

Ustalmy już teraz, że do takiego pomieszczenia nie wprowadzamy ramek, obrazów, figurek, jeżeli chcemy mieć salon minimalistyczny. Bardzo cenne pamiątki z podróży lub zdjęcia naszych dzieci można zaprezentować w innych pomieszczeniach lub ewentualnie wyjmować je z szafek podczas wizyty gości. W innych wypadkach nie są one wskazane. Minimalizm doceniony zostanie przez osoby kochające porządek lub takie, które nie mają na niego zbyt dużo czasu. Dzięki temu, że ilość mebli jest mała, jak również nie ma żadnych zbytecznych ozdób, sprzątanie w takim pomieszczeniu pójdzie nam bardzo szybko. 

Jasne kolory

Salon minimalistyczny będzie cenił sobie jasne kolory na ścianach, na suficie, a nawet na podłodze. Jeżeli mamy taką możliwość to na podłodze mogą znaleźć się specjalnie pobielane deski podłogowe, które będą zabezpieczone przed zniszczeniem i ciągłym deptaniem. Możemy postawić także na jasne kolory paneli podłogowych. Zastosujmy także jasne – białe dywany, które jednocześnie ocieplą trochę te chłodne, minimalistyczne wnętrza. Nie można stosować jednak zbyt wielkiej ilości jasnych kolorów, ponieważ nie zapominajmy, że minimalizm nie lubi mnogości, tylko prostotę, spokój i harmonię. 

Udostępnij