Dom i Wnętrze

Efektowny pomysł na pokój dla dziewczynki

Efektowny pomysł na pokój dla dziewczynki

Jaki można mieć pomysł na pokój dla dziewczynki, aby sprawić, że będzie ona tam przebywała z wielką radością? Nasze myśli mogą biec w stronę koloru różowego tak charakterystycznego dla płci żeńskiej. Warto jednak je porzucić na korzyść innych, równie ciekawych rozwiązań.

Pomysł na pokój dla dziewczynki a kolor biały

Czy kolor biały to dobry pomysł na pokój dla dziewczynki? Oczywiście, że tak. Znajdzie się wielu sceptyków, którzy powiedzą, że jest to zbytni kolor brudzący i należy pomyśleć o czymś innym. Nie, jeżeli do pomalowania ścian użyjemy farby białej łatwo ścieralnej. Również meble powinny być wykonane w tym kolorze. Jeżeli chcemy uchronić się przed malowaniem po ścianach przez dziecko, to zapewnijmy dziecku takie miejsce do tworzenia swoich prac. Może to być duża tablica kredowa umieszczona na jednej ze ścian w czarnym kolorze, gdzie dziecko będzie mogło pokazywać swój talent artystyczny. Nasza córka szybko nauczy się, że tylko w tym jednym miejscu można całkowicie legalnie malować po ścianie i to wiele razy.

Neutralne kolory

Biały kolor to doskonały pomysł na pokój dla dziewczynki, ponieważ stanowi idealna równoważnie dla innych kolorów, jakie będzie można spotkać w tym miejscu. Może to być puchaty dywan w różowym kolorze, liczne poduszki zalegające na łóżku dziecka, zasłony lub nawet maskotki. Wybierając dodatki do pokoju starajmy się stawiać na jeden kolor, aby nie wprowadzić w nich zbytniego zamieszania. Przydać nam się również mogą głębokie szafy i szuflady, gdzie dziewczynka będzie mogła chować swoje skarby. 

Udostępnij