Dom i Wnętrze

Mieszkanie umeblowane pod charakter

Mieszkanie umeblowane pod charakter

Mamy często poczucie, że w jednej przestrzeni czujemy się komfortowo, a w innej, choć na pozór identycznej w sensie przestronności i lokalizacji, wręcz okropnie. Powodem, dla którego w analogicznych przestrzeniach odczuwamy różne emocje, jest ich umeblowanie.

Domator – Artysta

Kiedy dobrze czujemy się w domu i lubimy spędzać w nim wiele z naszego wolnego czasu, to idealnym rozwiązaniem podczas meblowania jest postawić na prostotę, naturalność i funkcjonalność. Tą zaś gwarantują meble Forte w stylu skandynawskim. Wykonane zazwyczaj z jasnego drewna i utrzymane w białych lub szarych kolorach, zostały zaprojektowane tak, aby wnętrze uczynić maksymalnie przytulnym, a jednocześnie funkcjonalnym. Ich cechą charakterystyczną jest użycie do produkcji, wyłącznie naturalnych materiałów. Wnętrza te pozbawione są charakterystycznego klasycznego i romantycznego przepychu. Ich cechą jest natomiast ponadczasowa forma oraz proste i praktyczne rozwiązania.

Nowocześnie

Zupełnym przeciwieństwem stylu skandynawskiego są zestawy meblowe na wzór nowoczesny. Tutaj zamiast drewna wykorzystuje się częstokroć stal, szkło oraz plastik. Nie sposób zarzucić tego typu meblom funkcjonalności, ale nie spodziewajmy się, że ich obecność stworzy miłą, przytulną atmosferę. Znajdziemy tu przede wszystkim lakierowane na połysk szafy, metalowe stoły ze szklanym wykończeniem oraz obite skórą fotele. Bardzo często meble nowoczesne mają ciekawe i niebanalne formy, które pozwalają tworzyć intrygujące futurystyczne wnętrza. Rozwiązanie te idealnie nadaję się dla osób dynamicznych, które cenią sobie użyteczność i funkcjonalność mebli, spędzają jednak w mieszkaniu nieco mniej czasu niż domatorzy i często przyjmują gości. Doskonale sprawdzają się tego typu meble w dużych i przestronnych pomieszczeniach, zwłaszcza typu loft.

Udostępnij