Dom i Wnętrze

Ogrodowe zamarzenia i zamyślenia

Ogrodowe zamarzenia i zamyślenia

Jak ukoić skołatane nerwy w naszej trudnej rzeczywistości, pełnej pośpiechu i stresu? Jak się na chwilę wyciszyć, kiedy tak naprawdę na nic nie mamy czasu? Nie możemy sobie pozwolić na wyjazd w góry, do lasu, nad morze. Cudownie kojąca natura pozostaje daleko. Czy aby na pewno? Jest przecież nasz ogród. Wystarczy do niego wejść.

Zrelaksuj się w ogrodzie

Relaks w ogrodzie zapewni na przykład rewelacyjne SPA ogrodowe albo domek, który pełni także funkcję sauny. Odpoczywamy i piękniejemy w naszym własnym ogrodzie. Nie musimy wcale organizować żadnego wyjścia, żeby w pełni się zrelaksować i w dodatku zadbać o zdrowie. Nasza kondycja fizyczna i psychiczna zostaje wzmocniona w ten wygodny sposób.

Wycisz się w ogrodzie

Być może potrzebujemy czegoś prostego, co w efekcie współczesnemu człowiekowi przychodzi z wielkim trudem – wyciszenia. Jak osiągnąć je w rzeczywistości, która nieustannie o sobie przypomina. Właściwie w telefonie mamy cały świat, który ciągle czegoś od nas wymaga.

Może warto zostawić czasami telefon w domu, nie wpadając przy tym w panikę? Potem położyć się na wygodnej leżance, przykryć miękkim pledem i wyciszyć. Idealny będzie do tego wiszący fotel, który łagodnie nas pobuja. Być może nasze myśli wreszcie popłyną spokojnie.

Ukryj się w ogrodzie

Zdecydujmy się na ogrodowy eskapizm. Pomogą nam w tym małe domki drewniane, altanki czy baldachimy ogrodowe. Stworzymy sobie w głębi ogrodu nasze prywatne miejsce do oderwania się od świata. Powstanie taka przytulna kryjówka, do której zaprosimy bliskich, kiedy już dosyć będziemy mieli samotności.

Być może wszyscy zapomną wówczas o troskach dnia codziennego w tym magicznym miejscu, które można wykreować w ogrodzie. Zrozumiemy, że najbliższa przestrzeń przynosi ukojenie i wyciszenie, które ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Udostępnij

poken.pl ncjapiekna.com.pl kasa.com.pl