Dom i Wnętrze

Przytulna, mala kuchnia w stylu retro

Przytulna, mala kuchnia w stylu retro

Mala kuchnia w stylu retro budzić może u człowieka pozytywne odczucia. Takie, które wiązać się mogą z wakacjami, jakie spędzało się u dziadków na wsi. Z momentami, kiedy to mały człowiek mógł cieszyć się kompletną beztroską, uśmiechem, nie przejmując się niczym dookoła.

Lakierowane meble kuchenne

Mala kuchnia w stylu retro bardzo chętnie pogodzi się z lakierowanymi meblami, które mają delilatny połysk. To jednak drewniane, rzeźbione fronty, czy też solidny, drewniany stół, który stanie się świadkiem wielu wspólnie spędzonych chwil. Aczkolwiek, nie wszystko musi być wykonane w lakierowym połysku. Lepiej zostać względny umiar. Na ścianach warto umieścić drewnianą boazerię lub też można zdecydować się na “rudą” cegłę w postaci tapety. Ewentualnie można pozostawić gdzieniegdzie ściany, takimi jakimi są w swojej naturalnej postaci, co też świetnie nawiązywać będzie do czasów przeszłych. 

Stylowa, mala kuchnia w stylu retro

Styl retro to jedna z najciekawszych propozycji, która pozwala na wykorzystanie szafek kuchennych z metalowymi uchwytami. Charakterystycznym punktem dla tego typu kuchni, jest stalowy okap, dumnie wiszący nad kuchenką. Skoro już o kuchence mowa, to należy również wspomnieć o płycie gazowej, która wyposażona jest w dwuczęściowy, żeliwny ruszt. Tak, właśnie na takich elementach bazowali dziadkowie w swoich kuchniach. Są to przedmioty “z duszą”, które przypominają o tym, że to, co jest dobre, jeszcze wcale nie przeminęło. I nadal może cieszyć oczy wszystkich dookoła. 

 

Udostępnij