Dom i Wnętrze

Wybieramy sztućce na prezent ślubny!

Wybieramy sztućce na prezent ślubny!

Mimo zmieniającej się mody i płynności trendów ślubnych, sztućce są uniwersalnym prezentem, który często wręczamy nowożeńcom. Wybierając właśnie sztućce na prezent ślubny dla bliskiej osoby, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wybrany komplet wyróżniał się ciekawym wzornictwem, praktycznością oraz trwałością. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie sztućce warto wybrać? Sprawdź!

Platerowane sztućce? Niekoniecznie!

Znaczna część osób szukających wyjątkowych sztućców kieruje swoją uwagę na komplety platerowane lub wykonane w całości ze szlachetnego metalu. Starannie wykończone, ozdobne sztućce pięknie komponują się z elegancko zastawionym stołem. Jednak na estetyce ich walory się kończą. Niezwykle kosztowne srebro wymaga dokładnej pielęgnacji i przechowywania w odpowiednich warunkach. Co więcej, kontakt z niektórymi produktami spożywczymi może poskutkować pojawieniem się na powierzchni sztućców nieestetycznych przebarwień, które niełatwo usunąć.

Trwałe i eleganckie sztućce na prezent ślubny

Sztućce na prezent ślubny powinny być przede wszystkim trwałe. Aby mieć pewność, że noże, łyżki i widelce będą towarzyszyć bliskim przez wiele lat, wybierz modele wykonane z trwałych, antykorozyjnych materiałów odpornych na zarysowania. Wśród dostępnych modeli szczególnie dużą popularnością cieszą się sztućce ze stali nierdzewnej 18/10. Metal z domieszkami niklu i chromu w dużym stężeniu nie tylko jest niezwykle wytrzymały, ale również pięknie się błyszczy i opiera się działaniu zmywarki.

W dobrych sklepach z wyposażeniem domu znajdziesz sztućce w minimalistycznych kształtach, które będą doskonale współgrać z wystrojem nowoczesnej kuchni. Co więcej, znaczna część producentów daje możliwość wykonania ozdobnego grawera, który będzie pamiątką najpiękniejszych chwil w życiu.

 

 

Udostępnij