Ciekawe

Bezpieczna jazda konna: wybieramy kask jeździecki

Bezpieczna jazda konna: wybieramy kask jeździecki

Jazda konna niewątpliwie jest pięknym sportem przynoszącym ciału i umysłowi wiele korzyści. Jednak każda osoba wsiadająca na imponujące zwierzę powinna pamiętać, że nawet krótka przejażdżka może skończyć się groźnym dla zdrowia upadkiem. Priorytetem dla każdego jeźdźca powinno być zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Najważniejszym elementem stroju jeździeckiego chroniącym przed skutkami uderzenia o ziemię czy gałęzie drzewa jest kask.

Kask jeździecki gwarancją bezpieczeństwa

Kask jeździecki powinien być idealnie dopasowany do wielkości i kształtu głowy użytkownika. Producenci tego typu artykułów oferują modele w trzech rozmiarach: S, M, L. Dodatkowo każdy kask wyposażony jest w regulowane zapięcia, dzięki którym nakrycie pewnie siedzi na głowie, nie zsuwa się i nie przekręca podczas uprawiania sportu.

Kask jeździecki powinien mieć twardą, a jednocześnie lekką skorupę wyściełaną od wewnątrz miękkim, amortyzującym materiałem. Najlepiej sprawdzają się modele z gąbczastym wkładem, który można prać w pralce. Ważną częścią kasku jest niewielki daszek z bardziej elastycznego materiału, który podczas ewentualnego upadku ochroni nos przed złamaniem.

Najlepszym potwierdzeniem jakości kasku są certyfikaty i atesty. Przed zakupem konkretnego modelu sprawdź, czy spełnia on normy CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.

Gdzie kupić kask?

Kask jeździecki możesz kupić w sklepach z artykułami dedykowanymi sportowcom uprawiającym jazdę konną. Szeroki wybór wysokiej klasy kasków znaleźć możesz również w sklepach internetowych oferujących profesjonalne wyposażenie dla jeźdźców. Zanim zamówisz kask w sieci, dokładnie zmierz swoją głowę i wynik porównaj z tabelą rozmiarów danego producenta. Zakupy on-line nie stwarzają żadnego ryzyka: jeśli kask po przymierzeniu nie spełni Twoich oczekiwań, będzie zbyt ciasny lub niestabilny, możesz wymienić go na inny model lub zwrócić.

Udostępnij

https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ netaski.pl