Dom i Wnętrze

Dom w kilka dni?

Dom w kilka dni?

Jeszcze kilkanaście lat temu jedną technologią budowy domów uznawaną i powszechnie wykorzystywaną w Polsce była technologia oparta o cegłę lub bloczki betonowe. Takie rozwiązanie gwarantuje co prawda trwałość budynku przez długie lata, jednak wymaga odpowiedniej ilości czasu na postawienie budynku. Czy możliwe jest postawienie jednak domu w kilka dni?

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że obecnie coraz powszechniejsze w budownictwie jest wykorzystanie innych technologii niż cegła i bloczki betonowe. Pomimo wieloletnich upodobań Polaków w tym zakresie, budowa aż tak trwałych domów nie ma specjalnego uzasadnienia w kontekście zmian społecznych, a to wyprowadzania się dzieci z domu rodzinnego. Z tego też względu coraz częściej buduje się domy znacznie mniejsze powierzchniowo oraz z wykorzystaniem prefabrykatów.

Dom z prefabrykatów – jakie zalety?

Jakie zalety ma jednak wybudowanie domu z prefabrykatów w stosunku do cegły czy bloczków betonowych? W pierwszej kolejności można wskazać przede wszystkim na czas realizacji. Sprawna ekipa budowlana jest w stanie postawić dom tego typu w zaledwie kilka dni od rozpoczęcia prac. Większość podstawowych prac o charakterze budowlanym przeniesiona jest do fakbrki produkcyjnej, która odpowiedzialna jest zarazem za transport gotowych „klocków” na plac budowy, gdzie następuje ich montaż i późniejsze wykończenie. Decydując się na dom z prefabrykatów w jednym z popularnych projektów mamy szansę kupić go niemal od ręki – wiele fabryk ma już przygotowane prefabrykaty do konkretnych projektów, a tym samym od podjęcia decyzji o budowie domu do zamieszkania może nas dzielić zaledwie miesiąc lub dwa!

Inne zalety niż czas budowy?

Domy z prefabrykatów to również inne zalety niż tylko szybki czas budowy. Przy tradycyjnej budowie uzależnieni jesteśmy przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Z tego też powodu większość budów rozpoczyna się na wiosnę i ciężko wtedy znaleźć wolną ekipę budowlaną. W przypadku prefabrykatów większość podstawowych prac ma miejsce w hali produkcyjnej, która może pracować niezależnie od temperatury zewnętrznej i opadów.

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom dom z prefabrykatów jest znacznie tańszy w budowie niż dom z cegły czy bloczków betonowych. Mowa tutaj o całościowych kosztach po uwzględnieniu kosztów robocizny, ewentualnych przestojów na budowie czy podwyżek cen materiałów budowlanych. Koszt wybudowania domu z prefabrykatów jest przeważnie ściśle określony w cenniku konkretnej firmy.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na szybkim postawieniu własnego domu, to prefabrykaty będą do tego idealne.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

Udostępnij

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html