Ciekawe

Funkcjonalne gadżety do domu, które warto mieć pod swoim dachem

Funkcjonalne gadżety do domu, które warto mieć pod swoim dachem

Gadżet – z definicji – to przedmiot, który co prawda nie jest niezbędny do codziennego funkcjonowania, ale z pewnością przyda się do realizacji wielu różnych, ciekawych zadań. Oto lista trzech gadżetów domowych, które z pewnością poprawią komfort życia ich posiadaczom. Co warto na ich temat wiedzieć?

Lampka z czujnikiem ruchu

Są takie miejsca, do których lepiej nie wchodzić po ciemku. Jednym z nich jest z pewnością piwnica, która często połączona jest z domem krętymi i niebezpiecznymi schodami. Mocowana na ścianie lampka z czujnikiem ruchu, to idealne rozwiązanie dla takich przestrzeni. Można nawet powiedzieć, że tego typu gadżety do domu ratują w pewnym stopniu i zdrowie i życie.

Najlepiej postawić na lampkę LED, która posiada zasilanie akumulatorowe lub bateryjne. Żarówka ta zużywa niewiele energii, dzięki czemu zainstalowana w układzie bateria wystarczy na bardzo długo. Zaletą tej lampki jest również to, że uaktywnia się ona tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Można ją też łatwo zamontować do ściany i to za pomocą kilku prostych wkrętów.

Sterowniki do grzejników

Niektóre gadżety do domu mają formę stricte energooszczędną, a ich stosowanie może przełożyć się na realne oszczędności. Tak jest chociażby ze sterownikami do grzejników, które – sterowane poprzez złącze WIFI – mogą stabilizować temperaturę wewnątrz pokoju w oparciu o szereg załączonych do zestawu czujników.

Zaletą takich sterowników jest możliwość pracy z nimi w oparciu o pojedyncze urządzenie mobilne. Tak, większość z nich jest kompatybilna z największymi platformami takimi jak np. Android, dzięki czemu obsługa sterownika jest możliwa praktycznie z każdego smartfonu dostępnego na rynku. W ramach dedykowanej aplikacji, użytkownik ma dostęp do szerokiego pakietu funkcji i danych.

Radio internetowe

Tak, radia internetowe to „gadżety domowe”, które można sobie zainstalować w swoim urządzeniu mobilnym. Warto jednak wiedzieć, że na rynku istnieje sporo urządzeń stacjonarnych, z których najprostsze obsługują wyłącznie odtwarzanie plików internetowych. Warto jednak dodać, że takie radio (oprócz kilkunastu tysięcy zapisanych stacji) posiada również funkcję obsługi za pomocą urządzenia mobilnego.

Podsumowując, istnieje wiele ciekawych gadżetów do domu, które mają niekwestionowaną, funkcjonalną wartość. Tak czy owak jest to sprzęt, dzięki któremu życie staje się dużo przyjemniejsze i wygodniejsze. Każdy przecież chce czuć się bezpiecznie i komfortowo w zaciszu własnego domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

Udostępnij

https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/