Ciekawe

Gdzie kupić lub wypożyczyć narty w Krakowie?

Gdzie kupić lub wypożyczyć narty w Krakowie?

W części kraju spadł już pierwszy tegoroczny śnieg. W Tatrach, w tym także w Zakopanem, leży już kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Również w innych rejonach kraju po nagłym ochłodzeniu zrobiło się biało. Wiele osób narzeka w tym momencie na gorsze warunki pogodowe, ale jest znaczne grono osób, które tylko czekało na ten moment. Chodzi oczywiście o miłośników jazdy na nartach. Jeszcze chwila i będą oni mogli do woli korzystać z uroków zimy.

Skąd wziąć sprzęt narciarski?

Oczywiście, chcąc pojeździć na nartach, nieodzowne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt, czyli m.in.:

– narty z wiązaniami,
– kijki,
– buty narciarskie,
– gogle, rękawice i inne drobne wyposażenie,
– opcjonalnie kask,
– odzież narciarską, np. kombinezon narciarki.

Tylko będąc w pełni wyposażonym można ruszać na stok. Aby skompletować wyposażenie narciarskie, można to zrobić na kilka sposobów.

Wypożyczalnia czy sklep narciarski?

Sprzęt narciarski można kupić lub wypożyczać. Wybór jednej z tych opcji zależny jest od kilku czynników. Przede wszystkim istotna jest częstotliwość jeżdżenia. Osoby, które sporadycznie pojawiają się na stoku, powinny raczej skorzystać z usług wypożyczalni. Zakup całego kompletu niezbędnego do tego, aby bezpiecznie jeździć i czerpać z jazdy przyjemność może być w takim wypadku nieopłacalny. Do wypożyczalni powinny się też udać osoby, które zaczynają przygodę z narciarstwem i nie wiedzą jeszcze tak naprawdę, co będzie im potrzebne. Pozostałe osoby mogą śmiało kupować sprzęt narciarski, o ile chcą w niego inwestować. W dużych miastach, takich jak Kraków, nie brakuje zarówno wypożyczalni, jak i sklepów narciarskich. Dla osób kochających białe szaleństwo i narty Kraków jest miastem, gdzie bez problemu zaopatrzą się w sprzęt i udadzą w niedalekie przecież góry.

Oferta narciarska w Krakowie

W tak dużym mieście jak Kraków, a na dodatek zlokalizowanym blisko gór, jest duży wybór, jeśli chodzi zarówno o wypożyczalnie, jak i sklepy ze sprzętem narciarskim. Dla osób chcących wyskoczyć na narty Kraków jest zatem idealną bazą wypadową. Coraz popularniejszym trendem wśród firm oferujących sprzęt narciarki jest to, że oferują one zarówno możliwość wypożyczenia, jak i zakupu sprzętu narciarskiego. Łatwo jest wówczas skalkulować, co się bardziej opłaca. W wielu wypożyczalniach dostępna jest opcja wypożyczenia długoterminowego.

Zaletą skorzystania z wypożyczalni w miejscu zamieszkania jest to, że w góry jedzie się bez obaw o to, czy nie zabraknie sprzętu. Nie bez znaczenia jest też to, że górskie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego są zazwyczaj droższe. Tak więc mieszkańcy Krakowa i okolic są w idealnej sytuacji, gdyż chcąc pojechać na narty Kraków oferuje im wiele opcji.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z agasport.com.pl/.

Udostępnij