Dom i Wnętrze

Gotowy dom szkieletowy — czy to dobry pomysł?

Gotowy dom szkieletowy — czy to dobry pomysł?

Gotowe domy szkieletowe są bardzo komfortowym i korzystnym rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób, które chcą wybudować dom. Łatwość stawiania i możliwość zamówienia gotowej konstrukcji wykonanej przez firmę jest, bardzo zachęcająca.

Czym jest gotowy dom szkieletowy?

Domy szkieletowe to popularne domy Kanadyjskie. Są one wykonane z drzewa, a swoją nazwę zawdzięczają właśnie szkieletowej budowie. Dom powstaje na bazie drewnianego szkieletu, w skład którego wchodzą m.in. statywy ścian, legary, belki nośne czy sam dach. Domy szkieletowe można wykończyć również płytami kartonowo gipsowymi, dzięki czemu dom nie będzie w całości z drewna. Dom taki powstaje z drewna do stanu zamkniętego, gdzie jego użytkowanie jest już możliwe, a przyszli właścicieli wykańczają go wedle własnych wizji.

Proces powstawania domu szkieletowego

Gotowe domy szkieletowe powstają w prostszy sposób, gdyż nie są wymagane pewne specjalistyczne “mokre”prace przy jego powstawaniu takie jak wylewanie ścian czy stropów. Dużym plusem jest możliwość zamówienia takiego domu w wyspecjalizowanej firmie. Po przyjęciu zlecenia i wybraniu odpowiedniego modelu firma taka samodzielnie zajmuje się jego tworzeniem pod klucz. Jest odpowiedzialna za postawienie całej konstrukcji bez udziału właściciela. Nie wymaga to od osób zamawiających poświęcania czasu na nadzorowanie budowy czy zmagania się z wieloma nieprzewidzianymi i sytuacjami. Firma najczęściej oddaje dom szkieletowy w stanie surowym zamkniętym, co umożliwia komfortowe dostosowanie wnętrza do potrzeb nowych właścicieli.

 

Udostępnij

zobacz https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ zobacz