Zdrowie i Uroda

Kiedy warto skorzystać z zabiegu klasycznego masażu?

Kiedy warto skorzystać z zabiegu klasycznego masażu?

Klasyczny masaż pleców jest zabiegiem relaksującym i jednocześnie leczniczym. Dzięki niemu możliwe jest rozluźnienie napiętych mięśni, zredukowanie stresu i ukojenie nerwów. Jest to idealne narzędzie stosowane w fizjoterapii, które ma korzystny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Masaż klasyczny polecany w przypadku napięć psychicznych, skurczów mięśniowych oraz bólu stawów, głowy i kręgosłupa.

Dobroczynne działanie masażu klasycznego

Masaż klasyczny posiada szerokie spektrum działania, gdyż może pobudzić krążenie, rozluźnić mięśnie i złagodzić uporczywy ból. Coraz częściej stosuje się go także w celu ułatwienia wniknięcia aktywnych substancji, które znajdują się w kosmetykach stosowanych przez masażystę. Rozprowadzane po ciele olejki antycellulitowe mają za zadanie ułatwić pozbycie się pomarańczowej skórki, zaś składniki oczyszczające przyśpieszają usuwanie nagromadzonych toksyn z organizmu.

Masaż klasyczny polecany jest osobom borykającym się z bólami pleców, karku i mięśni oraz przy dolegliwościach takich jak obrzęki, niewydolność krążenia, przykurcze i choroby reumatyczne. Jest on nieoceniony także w przypadku nerwic, stanów lękowych i depresyjnych. Masaż jest idealnym rozwiązaniem dla osób przemęczonych.

Masaż klasyczny – kiedy należy zachować ostrożność?

Okazuje się, że nawet odpowiednio dopasowany do danego pacjenta masaż może nie przynieść oczekiwanych rezultatów już po pierwszych zabiegach, a dodatkowo ból może się nawet spotęgować. Zazwyczaj odczuwalną poprawę zauważa się dopiero po kilku zabiegach.

Przeciwwskazaniami do masażu klasycznego są: menstruacja, krwiaki, tętniaki, ropiejące zmiany skórne, żylaki, gorączka, gruźlica kości, nadciśnienie, stany zapalne, zaawansowane stadium osteoporozy, choroba nowotworowa, zaawansowana miażdżyca, przebyty niedawno zawał, nerczyca, zapalenie nerwów obwodowych.

Stosowane techniki masażu klasycznego

Na masaż klasyczny składają się różnorodne metodyki, czyli głaskanie, rozcieranie, oklepywanie, ugniatanie, wstrząsanie i wyciskanie. Stosowane techniki różnią się dynamicznością i natężeniem. Masażysta wykonuje określone metody dotykania jedną lub dwiema rękami, co zależy od aktualnie masowanego miejsca i tego, czy celem jest osiągnięcie efektu rozluźnienia lub pobudzenia.

Do najdelikatniejszych technik masażu klasycznego zalicza się głaskanie, co pozwala masażyście wyczuć, gdzie zostały ulokowane napięcia mięśniowe, które będzie mógł później rozmasować. Do bardziej dynamiczniejszych i głębszych technik zalicza się rozcieranie, oklepywanie, ugniatanie i wyciskanie. Podczas ich wykonywania niektórzy mogą odczuwać ból. Artykuł powstał we współpracy ze Medica Spa

Udostępnij