Zdrowie i Uroda

Powiększanie piersi – co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem?

Powiększanie piersi – co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem?

Implanty piersiowe pozwalają na powiększenie piersi i odzyskanie pewności siebie. Sprawdź, na czym polega zabieg i jakie daje efekty.

Powiększanie piersi – co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem?

Większy, pełniejszy biust to marzenie wielu kobiet. Powiększanie piersi implantami to jedna z najpopularniejszych metod, które pozwalają na zmianę rozmiaru biustu i odzyskanie pewności siebie. Poznaj najważniejsze fakty na temat operacji plastycznej piersi, zanim zdecydujesz się na odwiedzenie kliniki medycyny estetycznej.

Jakie są metody powiększania piersi?

Najbardziej znaną metodą powiększania piersi są implanty piersiowe, ale nie jest to jedyny sposób na uzyskanie większego i pełniejszego biustu. Implanty piersiowe to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Substancje te są zupełnie neutralne i nieszkodliwe dla organizmu ludzkiego, co zapewnia bezpieczny przebieg zabiegu. Implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt końcowy powiększania piersi wygląda estetycznie i naturalnie. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, zabieg chirurgii plastycznej daje najbardziej spektakularne efekty powiększania piersi.

Alternatywą dla implantów piersiowych jest powiększanie biustu własnym tłuszczem. Jest to zabieg, który polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej (tzw. lipotransfer). Pierwszym etapem jest wykonanie liposukcji, podczas której pozyskuje się odpowiednią ilość tłuszczu potrzebną do powiększenia piersi. Tkanka tłuszczowa to bezpieczny wypełniacz, który nie powoduje reakcji uczuleniowej. Dodatkowo stymuluje organizm do regeneracji. Efekty zabiegu są bardzo naturalne i długotrwałe, jednak nie tak radykalne jak w przypadku implantów piersiowych.

Wskazania i przeciwwskazania do zastosowania implantów piersiowych

Powiększanie piersi to poważna operacja, dlatego przed jej wykonaniem konieczna jest konsultacja z chirurgiem, której celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań oraz poznanie oczekiwań pacjenta.

Przeciwwskazania do zastosowania implantów piersiowych to m.in.:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miesiączka (najlepszy czas na przeprowadzenie operacji to 7-12 dzień cyklu),
 • opryszczka wargowa,
 • niedawno przebyta infekcja, choroba bakteryjna, wirusowa,
 • podejrzenie raka piersi i zaawansowane zmiany mastopatyczne,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • zaburzenia pracy tarczycy.

Podczas konsultacji z pacjentem chirurg omawia też oczekiwania co do kształtu i wielkości implantów oraz przedstawia realne możliwości. Dopasowuje rodzaj implantów oraz umiejscowienie nacięć.

Wskazania do powiększania piersi to przede wszystkim:

 • zbyt mały naturalny biust,
 • utrata jędrności i kształtu biustu po ciąży, karmieniu piersi lub odchudzaniu,
 • asymetryczne piersi.

Na czym polega powiększanie piersi implantami?

Pierwszym etapem powiększania piersi implantami jest wykonanie nacięć, których przebieg zależy od takich czynników, jak: rozmiar implantów, anatomia pacjenta, rodzaj implantu, preferencje pacjenta. Chirurg umieszcza implant na jeden z dwóch sposobów: pod lub nad mięsień piersiowy (pod gruczoł sutkowy). W niektórych przypadkach stosuje się metodę, która łączy oba te sposoby. Konieczne jest bardzo precyzyjne i dokładne wymierzenie przestrzeni, w której mają zostać umieszczone implanty, ponieważ to od tego zależy, końcowy finalny zabiegu. Na koniec chirurg zamyka nacięcia szwami warstwowymi. Bezpośrednio po operacji rany po zabiegu są bardzo widoczne, jednak z czasem zanikają, a dzięki ich umiejscowieniu w naturalnych zmarszczkach skóry, po całkowitym zagojeniu, stają się praktycznie niewidoczne.

W razie innych pytań dotyczących chirurgii plastycznej piersi skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Udostępnij

https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/ https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-potrzebny-jest-paszport/