Technologia

Tonery zamienniki – czy to się opłaca?

Tonery zamienniki – czy to się opłaca?

Wielu posiadaczy drukarek laserowych zastanawia się czy kupować do nich oryginalne tonery czy zamienniki. Ceny zamienników są kuszące, ale czy wybierając je na pewno oszczędzamy – co z jakością druku i wydajnością sprzętu? Otóż wybierając zamienniki znanych firm możemy znacznie obniżyć koszty drukowania nie tracąc na jakości i wydajności.

Zamienniki sporo tańsze od oryginalnych tonerów

Czynnikiem decydującym o wyborze tonerów zamienników jest ich niska cena. Niejednokrotnie jest ona niższa nawet 80% od oryginału. Stanowi to niemałą oszczędność, zwłaszcza przy intensywnej eksploatacji sprzętu.

Z całą pewnością tonery zamienniki opłacają się i znacznie obniżają koszty druku. Zaoszczędzone pieniądze można na przykład przeznaczyć na inne materiały eksploatacyjne swojego biura.

Wysoka jakość i wydajność

Przyjęło się mówić, że to co oryginalne jest najwyższej jakości, a wszelkie zamienniki jedynie gorszą wersją. W przypadku tonerów do drukarek laserowych stwierdzenie to nie do końca jest prawdziwe.

Tonery zamienniki znanych marek gwarantują wysokiej jakości druk, zwłaszcza monochromatyczny. W przypadku druku kolorowego zamienniki różnie wypadają, ale są jak najbardziej godne polecenia. Być może nie zadowolą osób oczekujących wyjątkowo idealnego druku w kolorze, ale przeciętnego konsumenta już tak.

Za tonerami zamiennikami przemawia również fakt, że są one bardzo wydajne. Często służą dłużej nić oryginalne tonery. Ma to także związek z tym, ze często oryginalne tonery celowo nie są zapełniane do końca. przez co ich wydajność jest znacznie mniejsza. Wybierając tonery zamienniki nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale zwiększamy również wydajność naszego sprzętu.

Gwarancja drukarki zachowana

Dodatkowym atutem jest to, że większość renomowanych firm produkujących drukarki dopuszcza stosowanie eksploatacyjnych materiałów zastępczych. Oznacza to, że używając tonerów zamienników nie tracimy gwarancji na drukarkę laserową.

Warto również podkreślić, że wiele firm zwraca koszty naprawy sprzętu nawet w przypadku, kiedy za uszkodzenie odpowiada nieoryginalny toner. Choć takich przypadków jest bardzo mało, to warto mieć tego świadomość.

Zamienniki tylko od zaufanych firm

Decydując się na zamiennik tonerów oryginalnych trzeba wybierać te, które pochodzą od zaufanych firm (cieszących się dobrymi opiniami). Zwykle firmy te mają bogatą ofertę zamienników. Są więc one łatwo dostępne, a także posiadają niezbędne certyfikaty m.in. ISO 9001 lub ISO 14001 oraz testy zgodne z normami ISO/IEC.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/1/tonery-alternatywne.html.

Udostępnij