Zdrowie i Uroda

Trwały manicure

Trwały manicure

Zadbane dłonie są świetną wizytówką eleganckiej kobiety. Jednym z ich elementów może być staranny manicure. Delikatny lakier na paznokciach dodaje uroku. Jednak częstym problemem jest niewielka trwałość takiego sposobu upiększania dłoni. Właściwie przy jakiejkolwiek aktywności, lakier bardzo lubi odpryskiwać, kruszyć się, przez co manicure zdecydowanie przestaje być elegancki, a nawet zaczyna wręcz szpecić dłonie. Na szczęście, obecnie mamy coraz więcej sposobów na to, aby cieszyć się trwałym manicure. Jakie to metody i czym się one różnią?

Lakier hybrydowy

Jeszcze do niedawna hybrydę nakładało się jedynie w salonach kosmetycznych. Nie był to tani zabieg i zdecydowanie bardziej opłacalne było malowanie paznokci klasycznym lakierem. Dzisiaj sporo się jednak zmieniło. Podstawowy zestaw do hybrydy jest praktycznie w zasięgu ręki każdego. Nie jest drogi, a przy odrobinie wprawy możemy osiągnąć podobny efekt jak w salonie kosmetycznym. Na czym polega innowacyjność tego typu manicure?
Przede wszystkim malowanie paznokci hybrydą jest dość złożonym, kilkuetapowym procesem. Na początku nakładamy na paznokcie bazę. Później pokrywamy je lakierem hybrydowym. W końcu nakładamy utwardzacz, który zapewnia utrwalenie efektu. Jednak głównym trickiem tej metody jest utwardzanie każdej warstwy pod specjalną lampą. Światło UV zapewnia przedłużenie trwałości manicure nawet do kilku tygodni. Nie musimy się również martwić, że lakier zejdzie nam z paznokci przy pierwszym zmywaniu naczyń – ta metoda gwarantuje trwały, piękny efekt.

Lakier winylowy

Na rynku od niedawna dostępna jest jednak jeszcze nowsza, nowocześniejsza metoda malowania paznokci. Mowa o manicure winylowym. Na czym ona polega i czym się różni od popularnej hybrydy?
Proces malowania może wydawać się bardzo podobny. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie płytki paznokcia z brudu, starego lakieru oraz tłuszczu. Następnie nakładamy bazę, lakier winylowy, utwardzacz. Różnica jest jednak zasadnicza – żadnej z tych warstw nie musimy utrwalać pod lampą UV. Lakier winylowy twardnieje bowiem pod wpływem zwykłego światła. Nie potrzebujemy zatem kupować dodatkowych sprzętów, lamp i proces jest jeszcze prostszy.

Lakier klasyczny

Jeżeli jednak z jakiś powodów nie chcemy korzystać z najnowszych technologii w zakresie manicure, możemy postawić na tradycyjne malowanie paznokci i w prosty sposób zwiększyć efekt naszego zabiegu. Do lakierów klasycznych także dostępne są specjalne utwardzacze. Możemy również na przykład sprzątać i zmywać naczynia w specjalnych rękawiczkach. Szczegółowy opis lakierow winylowych na stronie http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014

Udostępnij

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ ncjapiekna.com.pl yfine.pl