Dom i Wnętrze

Wybuduj dom swoich marzeń bez kredytu!

Wybuduj dom swoich marzeń bez kredytu!

Wielu Polaków marzy o własnym domu – jest to dla nich kwintesencja prywatności, możliwość stworzenia pięknego ogrodu, znacznie większa przestrzeń życiowa dla siebie i swoich dzieci. Pomimo że budowa domu wiąże się z olbrzymimi kosztami – wiele osób pragnie ponieść to ryzyko. Współcześnie zaciągnięcie kredytu nie jest trudne, jednak niewiele osób zadaje sobie trud sprawdzenia, czy jego spłata faktycznie będzie równoznaczna z kwotą zaciągniętą. A zazwyczaj jest ona znacznie wyższa. Czy istnieje alternatywa dla brania drogiego kredytu i budowania domu z perspektywą jego spłaty przez kolejne dziesięciolecia? Tak!

Domy murowane – wady i zalety

W Polsce królują domy murowane – ich budowa trwa od minimum 1,5 roku do kilku lat. Jeszcze za czasów naszych rodziców i dziadków takie domy budowano przez nawet kilkanaście lat, zazwyczaj siłą własnych rąk. Obecnie mamy do dyspozycji wiele firm budowlanych, jednak i tu musimy pamiętać, że terminy budowy są uzależnione od grafiku pracy danej firmy. Budowa domu murowanego wiąże się również z koniecznością docieplania takiego budynku – w sklepach znajdziemy wiele interesujących materiałów wykończeniowych, których zadaniem jest izolowanie domu od chłodu z zewnątrz.

A może dom drewniany?

Ciekawą alternatywą dla domów murowanych są lekkie tanie domy drewniane. Są one tworzone w konstrukcji szkieletowej, a głównym budulcem takiego domu są solidne bale drewniane. Warto wiedzieć, że w przypadku takiej konstrukcji fundamenty są murowane. Czas trwania budowy to od 2-4 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy też „pod klucz”. Niezwykle ważne jest także to, że koszt budowy takiego domu jest znacznie niższy – szacuje się, że kwota jest o 30-40% niższa niż w przypadku klasycznego, murowanego domu.

Udostępnij

zobacz imytolepiej.pl ingspacestudio.pl