Ciekawe

Wyjazd na egzotyczną wyspę, by powiedzieć „Tak!”

Wyjazd na egzotyczną wyspę, by powiedzieć „Tak!”

Coraz więcej młodych par szuka alternatywy dla klasycznego ślubu. W Polsce pokutuje przekonanie, że ślub jest udany jedynie wtedy, kiedy towarzyszy mu kosztowne wesele. Młodzi ludzie zaprzeczają jednak temu i nie chcą zaciągać zobowiązań finansowych wyłącznie po to, aby zorganizować jednodniową zabawę. Ważniejsze dla nich jest zapewnienie sobie mieszkania, komfortu, wygody. Jakie opcje wchodzą w grę, kiedy nie chcemy organizować wystawnego ślubu i wesela?

Z pewnością podstawą są klasyczne śluby cywilne, odbywające się w urzędach stanu cywilnego. Są one prowadzone przez urzędnika z urzędu stanu cywilnego. Aby zaplanować ceremonię konieczne jest doniesienie do USC niezbędnych dokumentów – jest to skrócony akt urodzenia. Niezbędne jest także wniesienie opłaty rzędu 100 zł – jest ona stała dla wszystkich urzędów w Polsce. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie daty – dostępne terminy podaje urzędnik. Podczas samej ceremonii odczytywana jest krótka formułka, a uroczystość trwa nie więcej niż 20 minut. Po ceremonii państwo młodzi mogą zacząć przyjmować gratulacje. Zazwyczaj po ceremonii młode pary zapraszają najbliższą rodzinę na obiad do ulubionej restauracji. To ciekawa alternatywa dla wystawnego wesela.

A może na egzotycznej plaży?

Topowe biura podróży oferują młodym parom kolejne zaskakujące rozwiązanie – jest nim romantyczny ślub cywilny na egzotycznej wyspie. Ten rodzaj ceremonii niewiele różni się od klasycznego ślubu cywilnego w urzędzie stanu cywilnego. Różnicą jest otoczenie: wspaniałe plaże, szumiące, krystalicznie czyste morze, wspaniała pogoda. Touroperatorzy oferują swoim klientom wyjazdy ślubne połączone z krótkim wypoczynkiem w formie „miodowego miesiąca”. Organizacja takich wyjazdów zakłada jak największe odciążenie pary młodej w ustalaniu detali. Ich zadaniem jest jedynie stawienie się na lotnisku! Czytaj więcej na romantyczne.com/slub-na-dominikanie

Udostępnij