Dom i Wnętrze

Wymiana okien – na co zwrócić uwagę?

Wymiana okien – na co zwrócić uwagę?

Wymiana okien na nowe modele naraża nas na duże koszty. Bądźmy jednak pewni, że wydajemy tak ogromne sumy pieniądze w dobrym celu. Warto wiedzieć na co dokładnie zwracać uwagę wybierając nowe okna dla domu.

Wymiana okien i poziom bezpieczeństwa

Wymiana okien spowoduje spotkania ze sprzedawcami opowiadającymi nam jak ważna jest odpowiednio niska przenikalność ciepła, czy też ich akustyczność. Na pewno ktoś wspomni również o naporze wiatru. A co z ich bezpieczeństwem? Oczywiście musi być maksymalne, dzięki czemu będziemy czuć się pewniej w swoich domach, w szczególności, jeżeli mamy dzieci. Dobierając okna musimy zwrócić uwagę optymalna ochronę, dzięki czemu okna będą nie do pokonania przez potencjalnych włamywaczy. Okucia muszą być w całości ukryte. Spowoduje to brak możliwości podniesienia z zawiasów. Ukryte okucia wpływają również na ich estetyczniejszy wygląd. 

Małe, ale ważne detale

Wymiana okien wymusza na nas poznanie małych, ale bardzo ważnych detali, dzięki poziom bezpieczeństwa będzie jeszcze większy. Przykładem mogą być tutaj chociażby klamki antywłamaniowe zastosowane w oknach. Warto zorientować się, czy został w nich zastosowany specjalny mechanizm blokujący. Dzięki temu nie będzie możliwości przewiercenia ich od strony dworu. Ważnym aspektem jest również opatentowane oszklenie, które wpłynie na brak możliwości ich wyważenia. Przyklejona szyba do ramy na całym obwodzie będzie mocno trzymała się swojego miejsca, dzięki czemu nasze domy będą bezpieczne również wtedy, kiedy będziemy poza domem. 

Udostępnij

https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-poza-miejscem-zameldowania/ https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ live url