Zdrowie i Uroda

Mezoterapia igłowa – poznaj zalety zabiegu o niesłabnącej popularności

Mezoterapia igłowa – poznaj zalety zabiegu o niesłabnącej popularności

Mezoterapia igłowa cieszy się ogromną popularnością wśród klientów klinik medycyny estetycznej. Zabieg ten można zastosować nie tylko na skórze twarzy, ale również głowy i całego ciała. Dzięki iniekcji składników aktywnych w głąb skóry w dość krótkim czasie można osiągnąć pożądane efekty. Już samo ostrzykiwanie ma korzystny wpływ na kondycję skóry. Jeśli zastanawiasz się, nad zabiegiem mezoterapii igłowej, sprawdź, co na jej temat sądzą eksperci.

Co warto wiedzieć na temat mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to sposób na rewitalizację skóry oraz przywrócenie jej witalności i naturalnego blasku. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który ma wszechstronne zastosowanie i może posłużyć do poprawy kondycji skóry na różnych obszarach ciała – nie tylko na twarzy, ale również na skórze głowy (w celu leczenia łysienia), czy ud (w celu redukcji cellulitu). Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla w Lubinie, działanie mezoterapii igłowej opiera się na dwóch mechanizmach: generowaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze oraz aplikacji wybranych składników aktywnych. Zabieg ten wykorzystywany jest zarówno w terapii różnego rodzaju problemów skórnych, jak i profilaktyce. Przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Jakie są zalety iniekcyjnej aplikacji składników aktywnych?

  • Znaczna poprawa stanu skóry na skutek pobudzenia procesów regeneracyjnych i głębokiego odżywienia. Mezoterapia igłowa umożliwia m.in. nawilżenie, odmłodzenie i redukcję zmarszczek.
  • Widocznie odświeżona i promienna cera już po kilku zabiegach. Twarz wygląda nie tylko na młodszą, ale też lepiej wypoczętą.
  • Mezoterapię igłową można zastosować nawet w tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu. Rozjaśnia cienie pod oczami i odmładza spojrzenie.
  • Mocne, lśniące włosy dzięki możliwości zastosowania mezoterapii igłowej na skórę głowy. Zastosowanie odpowiednich składników aktywnych pozwala również na zahamowanie nadmiernego wypadania włosów i ograniczenie łysienia.
  • Redukcja rozstępów, cellulitu i opornej tkanki tłuszczowej. Iniekcja stymuluje wytwarzanie kolagenu, czego efektem jest poprawa napięcia skóry. Odpowiednio dobrane składniki aktywne są w stanie spowodować rozpuszczenie komórek tłuszczowych.
  • Mezoterapię igłową można również stosować profilaktycznie. Jeśli chcesz spowolnić starzenie się skóry i oddalić w czasie pojawienie się pierwszych zmarszczek, to warto zadbać o cerę już teraz. Regularnie wykonywana mezoterapia igłowa jest w stanie wzmocnić kondycję skóry na długo.

Kto wykonuje zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem iniekcyjnym, więc powinna być wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej. Poprzedzona jest konsultacją, która pozwala na wykluczenie przeciwwskazań i odpowiednie przygotowanie Pacjenta do procedury. Profesjonalnie wykonany zabieg ma bezpieczny przebieg i wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań. Lekarz powinien poinformować, że po mezoterapii skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Proces gojenia się naskórka kończy się w ciągu kilku dni, ale regeneracja zapoczątkowana podczas iniekcji trwa znacznie dłużej, a optymalne efekty pojawiają się po około 3 miesiącach.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby na zabieg mezoterapii igłowej wybrać się do specjalisty medycyny estetycznej, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Udostępnij

https://motulinka.com/kp/ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/buciki-niemowlece/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://motulinka.com/kp/kosze-mojzesza-i-przewijaki/