Ciekawe

AMINOKWASY OD 7NUTRITION

AMINOKWASY OD 7NUTRITION

Osoby aktywne, dbające o zdrowie oraz wysportowaną, z widoczną muskulaturę sylwetkę, powinny pamiętać o dostarczeniu do organizmu wielu ważnych składników. Jednymi z nich są aminokwasy, czyli kwasy aminowe AA. Ich rola jest bardzo duża, pomagają wytworzyć energię dla mięśni, a także zapobiegają utracie mięśnia strukturalnego, budującego organizm. Suplementacja aminokwasami jest szczególnie ważna u osób trenujących, ponieważ wysiłek powoduje, że biało szybko się zużywa. AA chronią mięśnie przed rozpadem, pomagają wyrzeźbić ciało, a także przyśpieszają regenerację, zmniejszają uczucie zmęczenia i podnoszą odporność na stres. Badania dowodzą, że osoby przyjmujące aminokwasy, znacznie rzadziej odczuwają bóle mięśni oraz obserwują większy przyrost masy mięśniowej i szybszą odbudowę mięśni. Sylwetka zyskuję rzeźbę, a poziom tkanki tłuszczowej zostaje zredukowany. Obecnie rozpoznanych zostało ponad 300 aminokwasów, 23 wchodzą w skład białek ustrojowych człowieka. Można wyróżnić aminokwasy endogenne EAA, wytwarzane przez organizm oraz aminokwasy egzogenne, które należy samodzielnie dostarczyć do organizmu. Zalicza się do nich leucyna, izoleucyna, walina, treonina, metionina, fenyloalanina, tryptofan i lizyna. Walina, leucyna i izoleucyna tworzą grupę aminokwasów rozgałęzionych BCAA, które są niezbędne do poprawy wyników sportowych.

Czy warto stosować suplementację aminokwasami?

Organizm nie potrafi produkować aminokwasów egzogennych, dlatego należy dostarczyć je do organizmu w formie diety lub suplementacji. Warto o to zadbać, ponieważ gdy w syntezie białka zabraknie któregoś z aminokwasów, organizm szybko to odczuje. Bardzo ważne jest, aby aminokwasy dostarczane były w odpowiednich proporcjach, dzięki temu ich działanie nie będzie zachwiane. Aby uniknąć niedoborów i związanych z nimi problemów ze zdrowiem, warto stosować wartościowe suplementy firmy 7Nutrition. Produkty są łatwo przyswajalne, przyjmowane w odpowiednich dawkach dostarczają energii i przyśpieszają regenerację po treningową. Wpływają na adaptację mięśniową, ograniczają degradację białka, a także chronią przed uwalnianiem kortyzolu. Suplementy przyczyniają się do produkcji serotoniny, która zmniejsza objawy depresji, poprawia nastrój oraz sen. Są również skuteczne w stymulowaniu utraty tłuszczu, dlatego mogą stosować je osoby na diecie, pragnące zrzucić wagę.

Bezpieczna suplementacja aminokwasami

Firma 7Nutrition ma w ofercie suplementy o różnym składzie, zawierające całe zestawy aminokwasów lub pojedyncze składniki. W zależności od indywidualnych upodobań można wybrać preparaty w formie tabletek, płynów lub proszków przeznaczonych do rozpuszczania w wodzie, lub mleku. Jednym z najczęściej kupowanych suplementów jest 7NUTRITION EAA Perfect. To zestaw aminokwasów egzogennych z dodatkiem betainy bezwodnej oraz jabłczanu cytruliny. Suplement zalecany jest osobom aktywnym, uprawiającym sport zawodowo i amatorsko. Doskonale stymuluje procesy anaboliczne, wpływa na gospodarkę energetyczną, a także przyśpiesza regenerację po wysiłku i zwiększa syntezę białek. Zaletą EAA Perfect jest dobra rozpuszczalność, przyswajalność oraz orzeźwiający, cytrynowy smak. Preparat stosuje się dwa razy dziennie, najlepiej po treningu.

Udostępnij