Ciekawe

Certyfikat PRINCE2 – droga do sukcesu!

Certyfikat PRINCE2 – droga do sukcesu!

Żyjemy dzisiaj w czasach następujących po sobie innowacyjnych rozwiązań. Jak dawniej nowe urządzenia wymagały patentów, a budynki szkiców, tak dzisiaj do wcielenia w życie każdego pomysłu potrzebny jest projekt. Jednak, aby projekt był rzeczywiście dobry, należy zdobyć rzetelną wiedzę na ten temat. Jak to zrobić?

Certyfikat PRINCE2

Każdy, kto na poważnie myśli o wcieleniu do swojej pracy zawodowej realizacji projektów słyszał zapewne o PRINCE2. Co to jest? Otóż jest to metodyka będąca obecnie swego rodzaju standardem w Unii Europejskiej oraz państwach zajmujących czołowe miejsce na liście biznesu. PRINCE2 jest w pełni uniwersalne- można je zastosować do przeróżnych projektów z różnych dziedzin.

PRINCE2 egzamin

Jednakże doskonale każdy z nas wie, że idąc do nowej pracy, starając się o wysokie stanowisko rzeczywiście sprawdzane są umiejętności, jednakże to dopiero w okresie wstępnym. Natomiast, aby zrobić dobre wrażenie już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej warto pochwalić się posiadaniem certyfikatu PRINCE2. Co trzeba zrobić, aby go uzyskać? Otóż należy podejść do egzaminu PRINCE2.

PRINCE2 Foundation

Pierwszym, podstawowym egzaminem, który poświadcza zdobycie elementarnych wiadomości z zakresu metodyki PRINCE2 jest właśnie egzamin PRINCE2 Foundation. Warto w tym momencie podkreślić, że aby przygotować się do tego egzaminu możemy zarówno uczestniczyć w akredytowanym szkoleniu, jak i nauczyć się samodzielnie. Jest to ogromna zaleta- jeśli nie mamy czasu, pracujemy w różnych godzinach, załatwiamy interesy międzynarodowe, możemy zawsze sami podjąć się nauki. Sam test uznawany jest generalnie za umiarkowanie trudny- trwa godzinę i składa się z 75 pytań.

PRINCE2 Practictioner

To jednak nie wszystko. Jeśli chcemy zdobyć pełne kwalifikacje musimy jeszcze podejść do egzaminu PRINCE2 Practictioner. Trzeba wiedzieć, że aby do niego przystąpić, należy posiadać już poświadczenie zdania egzaminu PRINCE2 Foundation. Ponadto tu także możemy przygotować się samodzielnie. co więcej- jest to egzamin typu open book, co oznacza, że możemy korzystać z naszych notatek. To wszystko jednak nie oznacza ,że ten egzamin łatwo jest zdać- sprawdza on bowiem nie wiedzę czysto teoretyczną, lecz umiejętność zastosowania jej w praktyce.

Na koniec należy jeszcze raz podkreślić, że posiadanie certyfikatu PRINCE2 na pewno otworzy przed nami nowe możliwości. Jednakże trzeba pamiętać, że w związku z ciągłym, szybkim rozwojem certyfikat ważny jest przez 5 lat. Szczegółowe informacje o certyfikacie dostepne są na stronie https://inprogress.pl/prince2.html.

Udostępnij

live url https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ Drewniano stalowy hoker w stylu loft