Ciekawe

Wybieramy urządzenie drukujące do biura

Wybieramy urządzenie drukujące do biura

Jako, że w każdej firmie konieczny jest zakup urządzeń typu drukarka, kopiarka i faks, to warto zapoznać się z aktualną ofertą rynkową, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Okazuje się bowiem, że nie każdy z nich sprawdzi się do użytku domowego czy też nie spełni wymagań i potrzeb danej firmy. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas kupowania drukarek?

Drukarki laserowe a atramentowe

Wybór technologii druku to podstawa, jeśli chodzi o zakup urządzenia drukującego. Drukarki lasowe znacznie lepiej sprawdzają się w drukowaniu dokumentów tekstowych, a atramentowe z kolei polecane są firmom drukującym grafiki i zdjęcia. Do małego przedsiębiorstwa zaleca się technologię laserowego druku, dzięki czemu można liczyć na zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności urządzenia. Alternatywą jest drukarka żelowa, która jest niezwykle oszczędna i nie trzeba martwić się rozmazanym wydrukiem. Żel bowiem nie wsiąka tak głęboko jak atrament w papier, a ponadto szybciej wysycha.

Drukarki kolorowe a monochromatyczne

Większość drukarek laserowych to urządzenia monochromatyczne, a zakup kolorowej drukarki wiąże się już ze znacznie większym nakładem finansowym. Z kolei w przypadku konieczności uzyskania kolorowych wydruków, można śmiało postawić na drukarki atramentowe. W przypadku biura najważniejsza jest wydajność i koszty związane z eksploatacją urządzenia. Najczęściej drukowanymi dokumentami są te w wersji czarno-białej, więc jeśli firma nie przewiduje potrzeby kolorowych wydruków, to jak najbardziej warto wybrać drukarkę laserową. Jeśli natomiast drukowane są zarówno wydruki monochromatyczne jak i kolorowe, to polecaną opcją są kolorowe drukarki laserowe.

Klasyczne drukarki czy też może wielofunkcyjne urządzenie?

Przy ograniczonym budżecie firmowym i stosunkowo rzadkim drukowaniu pojedynczych stron, urządzenie wielofunkcyjne nie jest koniecznością, gdyż wystarczy sama drukarka. Urządzenia wyposażone dodatkowo w skaner kopiarkę i faks są niezbędne są dla większych firm, które potrzebują funkcjonalnego urządzenia, z zaawansowanymi opcjami. Dzięki możliwości drukowania dokumentów i zdjęć, zarówno w czerni jak i w kolorze, urządzenia 3 w 1 są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o urządzenie biura. Są one wyposażone w skaner, który umożliwia dodatkowo przenoszenie wybranych dokumentów do pamięci komputera. Dzięki funkcji kopiarki, czyli połączenia skanera z drukarką, po zeskanowaniu wybranego arkuszu papieru jest on drukowany w ustalonej przez nas wcześniej liczbie kopii, co ustawia się za pomocą komputera czy też przyciska na urządzeniu. Artykuł powstał we współpracy ze Bimit-Mita

Udostępnij