Ciekawe

Dlaczego warto złomować cynę?

Cyna to bardzo uniwersalny, niskotopliwy metal. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Doskonale zabezpiecza ona przedmioty przed działaniem czynników zewnętrznych, sprawdza się do wykonywania wyrobów ozdobnych, a także posiada znaczne zastosowanie w dziedzinie elektroniki. Cyna wydobywana jest ona w bardzo łatwy sposób oraz charakteryzuje się znakomitą lejnością. Dlatego nie warto jej marnować, a zużyte przedmioty przeznaczyć na złom cyny.

Złomy cynowe

Ze względu na dużą odporność na korodowanie oraz doskonałe przewodnictwo elektryczne, cyna i jej stopy są powszechnie stosowane w elektronice. Znaczna część zużytych elementów i części wykonanych z cyny, to odpady produkcji sprzętów elektronicznych, np. skrzepy, laski i końcówki drutu. Towar tego typu warto zanieść w odpowiednie miejsce. Może to być np. zajmujący się przyjmowaniem surowca takiego jak cyna skup, w którym za stare, zużyte przedmioty pozbawione wartości użytkowej uzyskać można bardzo satysfakcjonującą należność. Złom cyny skupowany jest przez zakłady tego typu w każdej postaci przez firmę Stellmet http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu. Mogą być to zarówno oryginalne wyroby, jak i np. przetopy różnego typu, nieużywane naczynia, uszkodzone elementy drutów czy gąsek, laski, zgary, proszki czy też cyna w innej formie.

Stopy cyny

Jednym z najpopularniejszych stopów wykorzystywanych w celach lutowniczych było połączenie cyny z ołowiem. W wielu miejscach wciąż spotykane są wyroby z tego stopu, np. w formie naczyń, sztuców, dzbanków czy kielichów i talerzy. Również tego typu produkty przyjmuje zajmujący się towarem, takim jak cyna skup. Natomiast do odlewania panewek łożysk ślizgowych wykorzystywane są stopy łożyskowe. Stosowane są one w łożyskach silników wysokoprężnych. Stopy te znajdują swoje zastosowanie na elementach ulegających mniejszemu obciążeniu, które pracują w niższych temperaturach. Słabszymi właściwościami wyróżniają się stopy łożyskowe cynowo ołowiowe z wyraźną przewagą ołowiu. Złom cyny w postaci uszkodzonych stopów łożyskowych również warto zanieść na skup cyny,

© 2021 piszemydlaciebie.pl | WordPress Theme: Cosimo by CrestaProject.