Ciekawe

Co każdy nurek wiedzieć powinien?

Co każdy nurek wiedzieć powinien?

Od dłuższego czasu marzyliśmy o nurkowaniu. Zakupiliśmy sprzęt ABC (czyli podstawowe akcesoria do nurkowania). wybraliśmy odpowiednią lokalizację, ale… obawiamy się kilku czynników o których najpewniej dowiedzieliśmy się z internetu. Jak rozwiązać „pierwsze obawy” młodych, początkujących nurków?

Zakup płetwy

Jeśli kupiłeś sprzęt ABC, to na 100 procent nabyłeś również płetwy. Bez obaw – to akcesorium do nurkowania znacznie ułatwia poruszanie się pod wodą. Oczywiście stopień, w jakim sprzęt ten będzie Ci pomagał, będzie rzecz jasna zależny od jakości płetw. Na początek warto zaopatrzyć się płetwy treningowe. Ze względu na swoje właściwości o wiele lepiej nadają się one do nauki nurkowania.

Płetwy zupełnie wystarczą nam do poruszania się pod wodą! W tym celu nie używamy rąk. Pamiętajmy, że wykonując zbędne ruchy tracimy mnóstwo powietrza, które pod wodą jest na wagę złota. Nie zapominajmy również o tym, że im lepsze płetwy zakupimy, tym lepiej będzie się nam poruszać pod wodą!

Zanurzenie

Akcesoria do nurkowania w większości przypadków znacznie ułatwiają nam zanurzenie. Dotyczy to w głównej mierze kamizelki wypornościowej, która umożliwia regulowanie siły wyporu. Jeśli chcesz sam decydować o głębokości Twojego zanurzenia, wybierz się na kurs nurkowania. Dowiesz się tam między innymi, jak utrzymywać trym czy też – jak szybko wynurzyć się na powierzchnię.

Bez obaw – nie trzeba cały czas machać nogami, by wejść na określoną głębokość. Płetwy powinny wymuszać Twój ruch do przodu a nie pod określonym kątem. Nie zapominaj o tym, że płetwy to akcesorium do nurkowania służą TYLKO do poruszania się w poziomie! Jakiekolwiek inne „manewry”, szybko wyczerpią Twoją energię i zapas tlenu.

Pływanie

Same akcesoria do nurkowania nie wystarczą, by poprawnie nurkować. Jeśli zależy nam na dobrych efektach, koniecznie nauczmy się poprawnie pływać. Do nurkowania amatorskiego z powodzeniem wystarczy nam kraul. Jeśli zależy nam na bardziej profesjonalnym nurkowaniu, możemy opanować tak zwanego delfina, bądź rzadko spotykanego frog kicka…

Decydując się na pomoc szkoły nurkowania, będziemy musieli liczyć się z tym, że nasze umiejętności pływackie zostaną dokładnie ocenione. Jeśli instruktor stwierdzi, że nie potrafimy pływać, wtedy jedynym rozwiązaniem pozostanie… wybór szkolenia z zakresu doskonalenia techniki pływania. Zbiór naszych akcesoriów do nurkowania, zostanie wtedy odłożony na „za jakiś czas”, gdy zdobędziemy odpowiednią wiedzę i umiejętności. Artykuł powstał we współpracy ze Dive Zone

Udostępnij

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ zobacz wiecje https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/