Ciekawe

Czy warto usuwać rozszerzone naczynka?

Czy warto usuwać rozszerzone naczynka?

Uroda wymaga coraz większych poświęceń. Obecnie nie wystarczy dobrze się ubrać, wykonać perfekcyjny makijaż i dobrać do tego stylowe dodatki. Ważne jest także naturalne piękno, które powinno być podkreślone. Rozszerzone naczynka stanowią spory problem, dlatego warto je zlikwidować i zapobiegać powstawaniu kolejnych pęknięć na twarzy lub nogach.

Wskazania do użycia laserów wysokoenergetycznych

Zamykanie naczynek w gabinetach jest dość częstym powodem wizyt klientów oraz klientek. Używając specjalnych wysokoenergetycznych laserów można się pozbyć nie tylko rozszerzonych naczyń krwionośnych, ale również rumieni, trądziku różowatego, znamion rubinowych, małych naczyniaków i drobnych pajączków na udach oraz łydkach. Warto także pamiętać o tym, że pojawienie się naczynek oznacza, iż dana osoba jest podatna na ich pękanie. Powinna unikać opalania, niskich temperatur, alkoholu, a także stosować odpowiednie kosmetyki chroniące przed ekstremalnymi czynnikami pogodowymi (przykładowo mrozem).

Ilość zabiegów

Niestety likwidowanie naczynek nie odbywa się na jednym zabiegu. Oczywiście stają się one mniej widoczne, jednak efektywna terapia powinna składać się z kilku zabiegów. Są one zazwyczaj wykonywane w równych odstępach czasowych, przykładowo co miesiąc. Ilość zabiegów waha się od jednego do pięciu, jednak jest to uzależnione od charakteru zmian. Czynnikami warunkującymi szybkość powodzenia terapii jest ilość, średnica i kolor rozszerzonych. Nie mniej istotna jest głębokości ich położenia. Warto również pamiętać, że sam zabieg nie gwarantuje powstania kolejnych pęknięć i trzeba liczyć się z możliwością ponownej wizyty w celu zamknięcia naczynek.

Czy warto?

Niezależnie od wybranej metody (a jest ich obecnie naprawdę wiele) zamykanie naczynek pozwala na poprawienie komfortu życia. Co prawda sam zabieg nie należy do najtańszych (jeżeli oczywiście bierze się pod uwagę serie oraz zakup odpowiednich kosmetyków), lecz jest wart swojej ceny. Zwłaszcza, że w ostatnich latach metody stały się niemal bezinwazyjne i mało bolesne. Czasami warto rozwiać swoje wątpliwości u dermatologa. Dociekliwa rozmowa z lekarzem pozwala uzyskać odpowiednią ilość informacji na temat zabiegu zamykania naczynek, a także dodaje poczucia bezpieczeństwa. Ponadto warto zapoznać się z zaleceniami pozabiegowymi przed podjęciem decyzji o zabiegu, ponieważ od ich przestrzegania również zależy efekt zastosowanej metody.

Udostępnij

live url zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/