Dom i Wnętrze

Duża kuchnia – czy faktycznie tak łatwo ją urządzić?

Duża kuchnia – czy faktycznie tak łatwo ją urządzić?

Wiele osób jest zdania, że duża kuchnia nie sprawi żadnych problemów w przypadku meblowania – w przeciwieństwie do kuchni niewielkich. Architekci przestrzegają jednak przed takim myśleniem: duże powierzchnie tylko złudnie wydają się nam łatwe. Duży obszar możemy jednak łatwo zastawić w sposób nieprzemyślany. Duża przestrzeń daje wiele możliwości, jednak warto wstrzymać się z pochopnym kupowaniem mebli. Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble wykonane na wymiar

Meble kuchenne tworzone na wymiar są zdecydowanie najczęściej wybieranymi przez klientów – dzięki nim możliwe jest dokładne wypełnienie ścian oraz zagwarantowanie sobie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania przyborów kuchennych. W przypadku dużych kuchni meble kuchenne na wymiar będą idealnym rozwiązaniem. Pozwolą na wykorzystanie ścian, sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej zapełnione, a jednocześnie nie przytłoczą. Ważny jest dobry projekt – pamiętajmy o tym! Dysponując dużym pomieszczeniem nie musimy obawiać się ciemnych kolorów – w tym wypadku korzystajmy z palety kolorystycznej dowolnie!

Wyspa spełniająca wiele funkcji!

Duża kuchnia to szansa na wykorzystanie wyspy – z pewnością znamy to rozwiązanie z amerykańskich filmów czy katalogów wnętrzarskich. Wyspa pozwoli na wypełnienie pustej przestrzeni, sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej spójne. Dodatkowo wyspa spełnia wiele ról: przede wszystkim jej wnętrze to dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Wyspy wykorzystywane są także jako miejsce przygotowywania posiłków. Wiele osób wybiera większe wyspy, aby jej część wygospodarować na kuchenny stół i miejsce do spożywania śniadania, popijanie kawy. Meble kuchenne z wyspą z pewnością sprawdzą się doskonale w dużych kuchniach!

 

Udostępnij

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ zobacz wiecje live url