Dom i Wnętrze

Elegancki balkon – zadbaj o wszystkie detale!

Elegancki balkon – zadbaj o wszystkie detale!

Balkony do niedawna służyły nam jedynie jako miejsce do przechowywania problematycznych przedmiotów (np. rowerów) lub też do wieszania prania w okresie wakacyjnym. Obecnie trendy się zmieniają – balony są coraz bardziej doceniane, a my sami pragniemy, aby były one zadbane o eleganckie. Jak sprawić, aby nasz balkon faktycznie był miejscem idealnym do relaksu?

Podstawy: szczelne i bezpieczne okna

Aby móc myśleć o naszym balkonie w kategoriach miejsca do wypoczynku koniecznie musimy zadbać o podstawy – w tym również okna. W wielu mieszkaniach blokowych nadal widać okna starego typu, tworzone z niekonserwowanego drewna. Obecnie technologia znacząco się zmieniła, i producenci tacy jak okna-internorm.pl  mogą zaoferować nam nowoczesne rozwiązania w konkurencyjnych cenach. Warto pamiętać, że wymiana okien to nie tylko kwestia estetyczna – przede wszystkim dzięki nim uda nam się utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach.

Podłoga na balkonie

Drugim istotnym zagadnieniem jest zadbanie o odpowiednie podłoże na balkonie. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie wykładzin laminowanych ciętych na wymiar, jednak wiele osób idzie o krok dalej i decyduje się na mrozoodporne kafle. Są one dostępne w pełnej palecie kolorów, a dodatkowo mają one nieporowatą strukturę, przez co ich czyszczenie nie przysparza żadnych problemów. Kafle są odporne na zarysowania, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Rośliny na balkonie

Ukoronowaniem tworzenia ciekawej przestrzeni na balkonie jest zadbanie o roślinność. Nie musimy być wytrawnymi ogrodnikami, aby stworzyć niewielką oazę zieleni na balkonie. Wystarczy odwiedzić raz giełdę kwiatową i zakupić sadzonki ziół (bazylia, mięta, rozmaryn, szałwia) oraz roślin kwitnących (lawenda, goździki).

 

Udostępnij

tiae.pl https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ live url