Zdrowie i Uroda

Jak wybrać dobre akcesoria do paznokci

Jak wybrać dobre akcesoria do paznokci

Zadbane paznokcie są zawsze wizytówką kobiety i mężczyzny. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w przestrzeni zawodowej i profesjonalnej, jeżeli ma się brzydkie i zniszczone paznokcie. Dbanie o nie wymaga regularności, jednak nie zawsze trzeba korzystać ze wsparcia profesjonalistów. Często można samodzielnie zająć się swoimi paznokciami u dłoni oraz stóp. Wraz z praktyką przychodzi coraz więcej umiejętności, a manicure i pedicure nawet ten hybrydowy, nagle przestaje być problemem.

Dobre akcesoria do paznokci

Podstawą są zawsze dobre akcesoria do paznokci kupowane w sprawdzonym miejscu. Wybierając tego typu rzeczy nigdy nie należy kierować się tylko ceną. To przedmioty, które mają kontakt z tkankami organizmu. Muszą być zatem bezpieczne i nie uczulać. Najlepiej wybierać zatem rzeczy wykonane ze stali szlachetnej, które nie wywołują uczulenia, oraz są również proste do utrzymania w czystości i zdezynfekowania. Ma to szczególnie duże znaczenie wtedy, gdy akcesoria do paznokci kupuje się do pracy z klientami.

Dobry zestaw akcesoriów do robienia manicure i pedicure

Najlepiej skompletować sobie swój własny zestaw złożony z podstawowych elementów, albo kupić gotowe zestawy akcesoriów, które są umieszczone w poręcznej kosmetyczce lub etui. Ta druga opcja to gwarancja porządku – wszystkie rzeczy łatwiej wtedy utrzymać w jednym miejscu. Atrakcyjne etui to dodatkowy plus – taki zestaw akcesoriów może być nawet wspaniałym pomysłem na prezent dla miłośniczki dbania o swoją urodę. W zestawach znajdują się najczęściej różnego kształtu nożyczki do paznokci, obcinacze i cążki, pilniki oraz polerki do płytki. Można kupić również zestaw z polerkami elektronicznymi, które dobrze radzą sobie również z usuwaniem zrogowaciałej skóry z pięt.

Lampa do paznokci hybrydowych

Dodatkowo swój zestaw akcesoriów do robienia paznokci można jeszcze wyposażyć w lampę do robienia paznokci hybrydowych. Tego typu lampa w ciągu kilku minut pomaga w utwardzeniu nałożonego lakieru hybrydowego. Lampę można kupić już nawet za około 100 zł, natomiast za więcej kupi się już naprawdę profesjonalny sprzęt. To element niezbędny do robienia paznokci hybrydowych – tego typu lakier musi być utwardzany przez światło ultrafioletowe. Takie manicure jest jednak bardzo wytrzymały i może przetrwać nawet trzy tygodnie, a jedynym problemem jest często tylko odrost paznokci. To zatem dobra inwestycja w swoje domowe studio paznokci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/

Udostępnij