Zdrowie i Uroda

Farbowanie włosów w domu? To proste!

Farbowanie włosów w domu? To proste!


Do tej pory zawsze maskowałaś siwiznę lub odświeżałaś kolor włosów u fryzjera, ale tym razem nie zdążysz umówić się na wizytę przed ważną imprezą  czy wyjazdem na wakacje? Spieszymy z pomocą wszystkim osobom  pragnącym samodzielnie zmienić swój wizerunek. Koloryzacja włosów w swojej własnej łazience jest łatwiejsza, niż może się wydawać! Oto krótki poradnik, dzięki któremu szybko i tanio przywrócisz farbowanym włosom blask i głębię koloru.

Kupno farby do włosów

Pierwszym krokiem na drodze do pięknej fryzury jest kupno odpowiedniej farby. W drogeriach i sklepach internetowych znajdziesz farby do włosów we wszystkich kolorach, począwszy od platynowego blondu, poprzez głębokie brązy i czerń, na fantazyjnych rudościach i czerwieniach kończąc. Jeśli nie chcesz, aby zabieg nadmiernie przesuszył włosy, wybierz kosmetyk niezawierający w swoim składzie amoniaku, kwasu palmitynowego ani glikolu. Drastyczne rozjaśnianie zostaw fryzjerom. Aby mieć pewność, że uzyskany efekt będzie w pełni satysfakcjonujący i naturalny, rozważnie wybierz odcień farby, uwzględniając swój naturalny kolor.

Przed farbowaniem

Zanim przystąpisz do aplikacji kosmetyku na głowę, wykonaj próbę uczuleniową. Opis przeprowadzenia takiego testu znajdziesz na ulotce dołączonej do farby. Ważne jest, aby bezpośrednio przed koloryzacją nie myć włosów. Ich dokładne rozczesanie w zupełności wystarczy.

Nakładanie farby

Rozpryskaną farbę z mocnym pigmentem trudno usunąć z płytek, pralki czy ubrania. Pamiętaj o tym, aby zabieg wykonywać w pelerynce i starej koszulce. Farbę nakładaj pędzelkiem albo grzebieniem ostrożnie, aby nie zachlapać łazienki.  

Opis poprawnego przygotowania farby i nałożenia jej na pasma jest szczegółowo opisany w ulotce dołączonej do każdego produktu. Postępując zgodnie z instrukcją, możesz mieć pewność, że efekt będzie w pełni satysfakcjonujący.

Udostępnij