Dom i Wnętrze

Parasol ogrodowy w strefie relaksu

Parasol ogrodowy w strefie relaksu


Wypoczynek we własnym ogrodzie to dla wielu z nas najlepszy sposób na relaks. Bliskość zieleni i świeże powietrze pozwalają nam na odpoczynek i odcięcie się od problemów – nie ma potrzeby dalekich i kosztownych wyjazdów. Decydując się na strefę relaksu w ogrodzie warto pamiętać o wybraniu odpowiednich mebli i dodatków outdoorowych. Coraz więcej osób decyduje się na parasole ogrodowe. Jaki model wybrać?

Parasol ogrodowy – co jest jego zadaniem?

Obecnie parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby spełniać kilka ról i zadań. Przede wszystkim zadaniem parasola jest zapewnienie cienia podczas upalnych dni. Nowoczesne parasole posiadają czasze, które nie nagrzewają się, przez co w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Bardzo ważnym zagadnieniem jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV – długotrwała ekspozycja na słońce w krótkim czasie spowoduje u nas poparzenia skóry. Klienci szukający parasola pragną również, aby produkt ten był estetyczny i aby w sposób harmonijny wypełniał on przestrzeń wypoczynkową.

Trwałe tworzywa – jak projektowane są parasole ogrodowe?

Aby zagwarantować trwałość oferowanych produktów producenci parasoli tworzą ich stelaże z aluminium malowanego proszkowo. Lekkie aluminium zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Poprzez umieszczenie stelaża na ruchomej stopie możliwe stało się jego rotowanie o 360 stopni. Poliestrowe czasze skutecznie chronią użytkowników przed promieniowaniem UV, ale i deszczem! Duża czasza jest jednym z atutów nowoczesnych parasoli – wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się parasol ogrodowy 3m. Dużą zaletą nowoczesnych parasoli ogrodowych jest możliwość ich regulacji: dzięki temu bez trudu dopasujemy kąt padania cienia.

Udostępnij