Dom i Wnętrze

Jak wybudować własny dom niskim kosztem finansowym?

Jak wybudować własny dom niskim kosztem finansowym?

Własny dom to olbrzymi komfort – nie musimy martwić się sąsiadami, możemy korzystać z przydomowego ogrodu. Chcąc zrealizować marzenie o własnym domu warto skorzystać z innowacyjnych metod budowlanych. Dzisiaj klasyczne domu murowane zastępowane są domami szkieletowymi z drewna. Co warto o nich wiedzieć?

Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej

Moda na domy szkieletowe przywędrowała do nas ze Skandynawii już wiele lat temu, jednak dopiero dzisiaj na polskim rynku znajdziemy odpowiednich wykonawców, którzy zaproponują nam to budownictwo. Domy szkieletowe cenione są nie tylko za szybkość ich budowy, ale również za znacznie mniejszy koszty ponoszone podczas budowy. Szacuje się, że dom szkieletowy drewniany oddaje się w ręce klienta po 2-4 miesiącach, w zależności od tego, czy dom ma być w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Szczególnie widać domy szkieletowe na Śląsku – klienci cenią sobie tam również niskie koszty budowy, które mogą być niższe od ceny klasycznego domu murowanego nawet o 35%!

Podczas wznoszenia domu drewnianego szkieletowego konieczne jest wylanie fundamentów – jest to jedyny element domu, który wymaga schnięcia. Do stworzenia szkieletu i elementów konstrukcyjnych wykorzystywane jest drewno z drzew iglastych, wcześniej dokładnie osuszone i zaimpregnowane. Ściany domu wypełniane są materiałami termoizolacyjnymi – pozwolą one na zachowanie komfortu termicznego wewnątrz domu.

Jaki  projekt domu szkieletowego wybrać?

Możliwości jest wiele – w katalogach topowych firm budowlanych znajdziemy dziesiątki ciekawych projektów, w tym domu piętrowe, domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, domu z garażami, podjazdami oraz tarasami. Szukając projektu dla siebie warto poradzić się wykonawcy – z pewnością podpowie on rozwiązania, które będą dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Udostępnij

zobacz wiecje https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/