Ciekawe

Jak wymienić okna

Jak wymienić okna

Kupując stare mieszkanie, często stajemy przed koniecznością wymiany okien. Na co należy zwrócić wtedy uwagę i jak dokonać tej operacji.

Wygląd nowoczesnego okna

Współczesne okna są zupełnie inaczej skonstruowane niż te, które były produkowane przed kilkudziesięcioma laty. Zarówno w sferze projektowej, jak i wykonania nastąpił niesamowity postęp. Nie tylko zmienił się ich wygląd, ale też pełnione przez okna funkcje. wymiana okien na nowoczesne oznacza przede wszystkim, że przyjdzie nam zamontować okna zwężone w stosunku do tych produkowanych kilkanaście lat temu. Dzięki temu okno wygląda minimalistycznie, a zarazem nowocześnie. Ponadto wpuści do wnętrza więcej światła, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i komfort przebywania w domu. Okno tego typu jest też bardziej ekonomiczne. Dostarcza w zimie więcej światła i lepiej nagrzewa pomieszczenie. Kolejną zmianą jest trend ukrywania skrzydła okiennego. W nowoczesnych konstrukcjach skrzydło okienne jest zazwyczaj po prostu niewidoczne lub przynajmniej ukrywane. Dzięki temu okno tworzy jednolitą powierzchnię, zarówno z wewnątrz, jak i zewnątrz pomieszczenia. Pozwala to łatwiej dbać o jego czystość.

Oszczędność

Nowe okna oznaczają zawsze oszczędności. Wynika to z narzuconych w 2017 roku standardów cieplnych, które narzucają na producentów obowiązek tworzenia okien energooszczędnych. Dodatkowo większość okien jest już produkowana w systemie trzyszybowym. Standard ten pozwala jeszcze lepiej chronić pomieszczenie przed niekontrolowanymi stratami ciepła przez ościeża i występowaniem na nich pleśni. Warto też rozważyć zainstalowanie zewnętrznych rolet, które jeszcze bardziej chronią pomieszczenie przed ucieczką ciepła w miesiącach zimowych, a jednocześnie nie pozwalają nadmiernie nagrzewać mieszkania latem. Ostatecznie powinniśmy też wybrać odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Udostępnij