Ciekawe

Jazda próbna – skorzystaj zanim kupisz samochód

Jazda próbna – skorzystaj zanim kupisz samochód

Żyjemy dziś w świecie bardzo nastawionym na konsumpcję. Chcemy jak najwięcej zgromadzić, jak najwięcej kupić rzeczy modnych i nowych. O ile w przypadku ubrań czy mebli, decyzja o zakupie jedynie na podstawie wyglądu może nie być najgorsza, o tyle wiele innych rzeczy wymaga przetestowania przed zakupem. Jedną za takich podstawowych rzeczy, którą koniecznie należy wcześniej przetestować, jest samochód. Niezależnie czy wybierzemy markę Fiat, Ford czy Skoda jazda próbna jest absolutnie niezbędna, by ocenić czy dany model rzeczywiście jest tym, czego poszukujemy i na co chcemy wydać swoje pieniądze.

Dlaczego warto skorzystać z jazdy próbnej?

Każdy samochód jest inny, a to oznacza, że każdy także nieco inaczej się prowadzi. Nie liczmy więc na to, że jazda próbna Skodą przebiegnie tak samo jak Citroënem, tylko dlatego, że samochody mają podobny typ nadwozia czy inne analogiczne elementy.

W przypadku samochodu używanego jazda próbna jest niezbędna, by lepiej ocenić stan techniczny auta niż tylko poprzez sam ogląd samochodu. Jeśli zaś chodzi o nowe pojazdy, tu warto przede wszystkim skupić się na jakości prowadzenia oraz na ogólnej wygodzie i komforcie podczas jazdy.

Jak zamawiać jazdy próbne?

Wiele osób rezygnuje z możliwości wypróbowania nowego samochodu przed zakupem, ponieważ umawianie się na jazdę próbną wydaje się czasem skomplikowane i czasochłonne. Rzeczywiście skoda jazda próbna nie oferuje tego typu możliwości „z marszu”, jednak warto przejść wymagane procedury, których naprawdę nie jest dużo. A więc jak zamawiać jazdy próbne?

Przede wszystkim należy zgłosić się za taką chęcią do salonu. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub przy pomocy Internetu. Ten ostatni sposób jest szczególnie chętnie wybierany. Wystarczy wypełnić specjalny formularz, dostępny na stronie konkretnego dealera i czekać na odpowiedź.

Jazda próbna – jakie są warunki?

Jeśli interesuje nas jazda próbna Skodą czy inną marką samochodu, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem takiej jazdy, dostępnym u dealera. Na pewno w przypadku każdej jazdy próbnej, niezbędne będzie ukończenie 18 lat oraz posiadanie ważnego prawa jazdy.

Oprócz tego zanim skorzystamy z jazdy próbnej Skodą będziemy poproszeni o wypełnienie specjalnego oświadczenia, które zawierać musi nasze dane osobowe, numer o serię prawa jazdy, a także nasze zobowiązanie do poniesienia konsekwencji, jeśli przekroczymy jakieś przepisy ruchu drogowego.

Ile trwa jazda próbna?

Szczegóły dotyczące jazd próbnych ustalane są przez konkretnych dealerów, dlatego mogą nieco różnić się między sobą. Standardowo przejażdżka nowym samochodem trwa od 30 minut do godziny, jednak niektórzy dealerzy godzą się na udostępnienie samochodu nawet na całą dobę. Skoda jazda próbna odbywa się zwykle z udziałem przedstawiciela danego salonu i ma miejsce głównie w terenach miejskich. Jeśli jednak w grę wchodzi pojazd terenowy lub SUV, wówczas dealerzy chętnie godzą się także na odbycie jazdy próbnej w trudniejszym terenie. Wiele zależy tu od klienta i jego indywidualnych potrzeb.

Udostępnij