Ciekawe

Kalendarz szkolny 2016/2017 – dlaczego warto go mieć?

Kalendarz szkolny 2016/2017 – dlaczego warto go mieć?

Kalendarz szkolny wydaje się odpowiednie jedynie dla uczniów i nauczycieli. Tymczasem również rodzice uczących się dzieci powinni rozważyć zakup terminarza tego typu. Na co warto zwrócić uwagę kupując kalendarz dla ucznia i rodzica?

Jak wybrać kalendarz dla ucznia?

Kalendarz szkolny 2016/17 przeznaczony dla ucznia powinien być przede wszystkim lekki. Będzie on służył do codziennego zapisywania dat klasówek oraz prac domowych, dlatego też nie musi zawierać wielu rubryk. Wielu uczniów decyduje się na kieszonkową wersję kalendarza, która mieści się nawet w piórniku. Dla osób uczących się nie są wskazane kalendarze w twardych oprawach. Wybierając terminarz tego typu warto także zwrócić uwagę na kartki. Jeśli dziecko używa zwykłego długopisu zazwyczaj nawet półkredowy papier nie stanowi problemu. Jeśli jednak na co dzień stosowany jest długopis żelowy lepiej wybrać kalendarz o bardziej szorstkich kartkach. To uchroni notatki przed zamazaniem. Choć obecnie coraz częściej do tego celu stosuje się urządzenia elektroniczne, to jednak warto pamiętać, że telefon może się zepsuć lub rozładować. Kalendarze szkolne 2016/17 wydają się pod tym kątem znacznie mniej zawodne – o ile uczeń nie zapomni wziąć terminarza ze sobą, niemożliwe jest, by notatki samoistnie zniknęły.

Jak wybrać kalendarz dla rodzica?

Kalendarz szkolny 2016/17, którego będzie używał rodzic powinien mieć formę jak najbardziej wygodną dla danej osoby. Jeśli rodzić woli zostawiać terminarz w domu, najlepiej zdecydować się na jego większą wersję. To pozwoli nie przeoczyć go, kiedy będzie leżał na biurku. Jeśli jednak kalendarz ma być noszony na co dzień, lepiej zdecydować się na mniejszy format, który wygodniej jest włożyć do torby lub torebki. Warto wybrać taki kalendarz, który nie będzie zwracał uwagi wśród innych przedmiotów – istotne jest zwłaszcza dopasowanie kolorystyczne.

Choć w przypadku kalendarza szkolnego 2016/17, który będzie pozostawiany w domu lepiej jest, by miał on większy format, jednak nie musi mieć wielu rubryk. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy taki kalendarz pełni również formę standardowego terminarza. Wiele osób wybiera jednak rozwiązania pośrednie – jeśli nie jest niezbędne rozpisanie codziennego planu dnia godzina po godzinie, najlepiej jest wybrać kalendarz z miejscem na rozpisanie całego tygodnia na jednej stronie. Jednocześnie obok standardowego kalendarza powinno znajdować się sporo miejsca na notatki. Dzięki kalendarzowi szkolnemu 2016/17 rodzic zawsze będzie pamiętał o wywiadówkach czy spotkaniach organizowanych przez wychowawcę.

Źródło artykułu: http://www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html

Udostępnij

https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ sittotheleft.org zobacz wiecje