Zdrowie i Uroda

Odzież po liposukcji – to ona decyduje o efekcie zabiegu

Odzież po liposukcji – to ona decyduje o efekcie zabiegu

Liposukcja to coraz częściej wykonywany zabieg medycyny estetycznej. Polega na równomiernym usunięciu tkanki tłuszczowej zdeponowanej na problematycznych obszarach ciała. Najczęściej jest to brzuch, pośladki, uda, ramiona czy biodra. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega na wprowadzeniu pod skórę kaniuli, działającej na tkankę tłuszczową podciśnieniem, wibracjami, ultradźwiękami czy laserem. Rozbita w ten sposób tkanka tłuszczowa jest następnie usuwana na zewnątrz. Dla osiągnięcia optymalnego efektu końcowego, kluczowe znaczenie ma postępowanie pozabiegowe, zwłaszcza noszenie specjalnej odzieży uciskowej po liposukcji. Dlaczego to takie ważne?

Odzież po liposukcji – czy rzeczywiście jest potrzebna?

Uciskowa odzież po liposukcji to absolutna konieczność. Zabieg liposukcji generuje sączenie się z nacięć płynu surowiczego, niekiedy podbarwionego krwią. Odzież uciskowa ma na celu przywrócenie prawidłowej cyrkulacji krwi oraz zapobieganie powstaniu siniaków czy obrzęków. Ponadto ogranicza ból odczuwany po zabiegu i minimalizuje ryzyko powikłań zatorowo – zakrzepowych, które mogą wystąpić po każdym zabiegu o inwazyjnym charakterze.

Odzież po liposukcji wykazuje także korzystny wpływ na skórę, która musi się zaadaptować do znacznie mniejszej objętości tkanki tłuszczowej. Ubranie uciskowe, poprzez wywieranie delikatnego nacisku na skórę, wspomaga procesy jej obkurczania i regeneracji. Przyspiesza gojenie się ran i ogranicza powstawanie blizn. Zauważalnie skraca zatem konieczny czas rekonwalescencji. Jest to niezwykle ważne, gdyż zaniedbanie kondycji skóry w okresie pozabiegowym może prowadzić do utrwalenia rozciągnięcia skóry, co da fatalny efekt estetyczny, całkowicie niwelując efekty liposukcji. Wtedy jedyną możliwością korekty jest chirurgiczne usuwanie nadmiaru skóry.

Ubranie uciskowe – czy to jest wygodne?

Nowoczesna odzież po liposukcji wykonana jest z bardzo elastycznych i oddychających materiałów, które są doskonale tolerowane przez skórę. Zapewniony jest zatem komfort ich noszenia, bez zbędnego krępowania ruchów. Ponadto ubranie zaprojektowane jest tak aby umożliwiało swobodne korzystanie z toalety. Rozległość zabiegu i jego lokalizacja determinują rodzaj koniecznej odzieży po liposukcji, która powinna być noszona przez całą dobę przez minimum 3 tygodnie. Aby uzyskać lepsze efekty liposukcji warto ten okres przedłużyć nawet do 6 miesięcy. Dodatkowymi zaletami odzieży po liposukcji jest estetyczny wygląd ubrania i efekt mikromasażu. Źrodłem materiałów wykorzystanych do napisania artykułu jest strona https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

Udostępnij

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz wiecje https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/