Technologia

Kilka kroków do sukcesu

Kilka kroków do sukcesu

Na rynku dzisiaj oferowanych jest nam bardzo wiele pomysłów, dzięki którym nasza firma może odnieść sukces – szkolenia z rozwoju osobowości, przewodnictwa, kursy, praktyki itd. To wszystko są znakomite rozwiązania, jednak nic nie przyniosą, jeśli problem będzie w strukturze firmy i w pracy w niej.

Fundamentalne problemy

Co jest całkowicie logiczne i zrozumiałe – na początek musimy przyjrzeć się zawsze pracy w naszej firmie. Czy pewnych procesów nie da się usprawnić? Czy naprawdę redaktorzy z poszczególnych sekcji muszą do siebie za każdym razem biegać, a nie mogą wysłać wiadomości przez system? Dlaczego pracownicy z działu rozwoju firmy muszą za każdym razem upominać się o ręczne raporty o sprzedaży, a potem wprowadzać je do komputera? A może dałoby się wprowadzić wspólny system dla całej firmy?

Systemy ERP – świetny pomysł

Oczywiście, że można! Dzisiaj bowiem prawdziwą furorę robią systemy ERP, czyli właśnie takie, które integrują wszystkie procesy zachodzące w organizacji. Powstaje jednak standardowy problem – który system ERP jest najlepszy?

System microsoft dynamics NAV – lider na rynku

Bez żadnego wątpienia jest to system microsoft dynamics NAV. Jego twórcy doskonale rozumieli, że nie da się stworzyć jednego programu, który byłby odpowiedni zarówno dla ogromnych koncernów, jak i dla malutkich, rodzinnych firm. Dlatego też system microsoft dynamics NAV ma charakter modułowy. Co to oznacza? Otóż możemy zakupić tylko część proponowanych rozwiązań – te które są nam najbardziej potrzebne. Takie wykorzystanie oprogramowania erpvav.pl ma też swoją ekonomiczną zaletę, której na pewno nie wolno nam lekceważyć.

Wprowadzenie systemu microsoft dynamics NAV

Czy wystarczy tylko kupić takie oprogramowanie erpnav.pl? Niestety nie. Musimy jeszcze poprosić o pomoc specjalistów np. z renomowanej firmy JCommerce. Oni specjalizują się właśnie w tym, jak wybrać odpowiednie moduły dla danej firmy, jaki sposób zorganizować pracę tak, aby każdy pracownik miał dostęp do potrzebnych mu informacji, ale też z drugiej strony, żeby nie wszystkie dokumenty firmy były jawne itd.

Do sukcesu małymi kroczkami

Na koniec należy jeszcze dodać, że niestety nie jest tak, że jak zainwestujemy w system microsoft dynamics NAV to od razu znikną nasze problemy. Przede wszystkim przygotujmy się na to, że oprogramowanie erpnav.pl musi zostać wprowadzone, pracownicy przeszkolenia, dane firmy odpowiednio zorganizowane, a to wszystko twa mniej więcej kilka miesięcy. Ponadto wdrożenie systemu microsoft dynamics NAV to ważny krok, jednak nie jedyny – nie zwalnia on nas z obowiązku dbania o rozwój firmy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://erpnav.pl/

Udostępnij