Ciekawe

Krystaliczne maty ochronne

Krystaliczne maty ochronne

Krystaliczne maty ochronne wykonane z poliwęglanu doskonale sprawdzą się jako podkładka pod krzesło czy fotel ( podłoga pot tymi dwoma meblami jest jednym z tych miejsc, które zawsze najbardziej narażone są na zniszczenie podłoża. Maty dostępne są w różnych rozmiarach, zatem z całą pewnością każdy znajdzie te najodpowiedniejszą dla własnych potrzeb. Tego rodzaju maty ochronne, jeżeli mają odpowiednią grubość ( na poziome około 1 mm) będą bardzo trwałe i zapewnią podłogom ochronę przez naprawdę długi okres czasu.

Dlaczego warto inwestować w maty ochronne?

Podkładki które wykonane zostały z najwyższej jakości tworzyw sztucznych będą chroniły podłogę przede wszystkim przed powstawaniem zarysowań oraz wytarciem przez przesuwane meble ( w tym przede wszystkim krzesła i fotele), które stanowi najczęstszą przyczynę ziszczenia podłogi, w wyniku której konieczne staje się wymienienie jej na nową. Podkładki których materiałem wykonania jest tworzywo sztuczne nadają się jednak wyłącznie do podłóg twardych, czyli:
– paneli,
– podłóg z desek,
– parkietów,
– posadzek wylewanych,
– podłóg ceramicznych.

Materiał z jakiego wykonane są maty ochronne

Maty ochronne przeznaczone na podłogi twarde, w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się niemal wyłącznie z materiału takiego jak poliwęglan. Materiał wykonania zapewnia, że powłoka ochronna jest nie tylko krystalicznie transparentna, ale również wysoce odporna na działanie destrukcyjnych czynników mechanicznych. Wielu specjalistów doskonale znających się na wykonywaniu tego rodzaju mat ochronnych zgodnie twierdzi, że poliwęglan jest jednym z najlepszych materiałów, jakie można wykorzystać do konstruowania takich mat, bowiem nadaje mu wytrzymałość, jaką rzadko spotyka się w ochronnych matach wykonanych z innego rodzaju materiału. Aby jednak skutecznie chroniły naszą podłogę, należy pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach. Przede wszystkim bezwzględnie należy dbać o to, aby pod matę nie dostała się nawet niewielka ilość drobinek piasku – wówczas mata nie spełni swojej funkcji, a drobinki znajdujące się pod nią porysują podłogę.

Zalety mat ochronnych z poliwęglanu

Stosowanie tego rodzaju zabezpieczeń na podłoże daje wiele zalet między innymi:
– brak uciążliwego zapachu – mata jest całkowicie bezzapachowa,
– doskonałą ochronę przez przetarciami,
– wysoką odporność na uderzenia,
– mata ma właściwości antyalergiczne,
– skutecznie tłumi niektóre hałaśliwe odgłosy poruszania się po podłodze,
– maty ochronne są trudnopalne, zatem bezpieczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maximat.pl/

Udostępnij

live url https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz