Dom i Wnętrze

Okna pasywne

Okna pasywne

OKNA PASYWNE

Dla energooszczędnego domu najlepsze będą okna pasywne, ponieważ jest to opcja, która wpływa na oszczędność energii oraz ciepła. Takie domy i okna w nowoczesnym budownictwie są najbardziej popularne, ponieważ wiele osób ma świadomość tego, na co wpływa energooszczędność budynku. W tym artykule postaramy się poruszyć kilka ważnych kwestii związanych z oknami pasywnymi.

Z jakich materiałów powinny być wykonane okna pasywne?

Pierwsze pytanie, jakie pada na temat okien pasywnych, to pytanie o materiał. Nie ma tutaj ograniczenia, jeśli chodzi o jeden rodzaj, ponieważ okna pasywne mogą być wykonane zarówno z PCV, PCV i aluminium oraz też z drewna i aluminium. Jeśli pojawia się kłopot w wyborze, to najlepiej rozmawiać ze specjalistami, którzy doradzą, co wybrać do konkretnego projektu domu.

Jakie są cechy okien pasywnych?

Jest kilka cech, dzięki którym okna pasywne są tak często wybierane i są opcją, która cieszy się sporą popularnością. Te cechy to między innymi:

 – ochrona przed wnikaniem chłodu, inaczej też funkcja zwana trzymanie ciepła; takie okna najczęściej są 3-szybowe, dzięki temu skuteczność jest naprawdę bardzo spora

– ochrona przed słońcem, co też oczywiście jednocześnie jest ochroną przed nagrzaniem pomieszczenia

Jak odpowiednio dobrać okna w projekcie?

Jeśli całkowicie chce się wykorzystać potencjał okien pasywnych, to trzeba pomyśleć również o takiej opcji, jak odpowiednie rozłożenie okien w domu. Te większe powinny znajdować się od strony południowej. Zaś z kolei okna po stronie wschodniej i zachodniej powinno zaopatrzyć się w dodatkową ochronę przeciwsłoneczną, aby w ciepłe dni pomieszczenia nie były zbyt mocno nagrzane.

Udostępnij

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ ngchenzi.com