Ciekawe

Skup złota i skup srebra teraz także online

Skup złota i skup srebra teraz także online

Skup metali szlachetnych, w szczególności gdy obejmuje on złoto, srebro i platynę, kojarzy się głównie z salonami jubilerskimi, względnie lombardami, gdzie przyjmowana jest biżuteria oraz złoty złom. W takich miejscach najczęściej można sprzedać określone wyroby – biżuterię, także uszkodzoną, czy fragmenty pamiątek wykonanych ze szlachetnych metali. Co jednak ma zrobić osoba, która posiada większą ilość metalowego złomu?

Skup złota i innych metali

Wiele firm ze swoją ofertą skupu metali szlachetnych przeszło do internetu. To w internecie obecne są formularze, w których właściciel metali szlachetnych w różnych postaciach może zgłosić chęć ich sprzedania. Część firm dokonuje również wyceny, którą robi na podstawie próbek przesłanych przez sprzedającego. Inne firmy z kolei udostępniają online cennik na skup najczęściej sprzedawanych metali szlachetnych, dzięki czemu sprzedający może samodzielnie oszacować, ile dostanie po sprzedaży. Skup srebra, platyny czy rzadkich metali może się odbywać bezpośrednio u sprzedającego. Wówczas na miejscu dokonywana jest wycena oraz finalizowana jest cała transakcja.

Rodzaje metalowego złomu

Skup metali szlachetnych obejmuje zarówno skup biżuterii złotej, srebrnej czy platynowej, jak i złoto, srebro czy platynę w czystej postaci. Ich cena zależy jednak od wartości próby w przypadku biżuterii oraz od zawartości metalu w przypadku metali czystych. Skupowane są również elementy metalowe, w tym pręty, blachy, druty czy luty z wybranych metali. W przypadku lutów również istotna jest zawartość procentowa metalu. Dużą popularnością wśród firm skupujących metale szlachetne cieszą się elementy z akumulatorów i silników lotniczych, w tym w szczególności płytki srebrne, srebrno-cynkowe i ogniwa, pod warunkiem, że pochodzą z silników, które nie były wykorzystywane.

Cena uzależniona od różnych warunków

Przy sprzedaży metali szlachetnych w http://www.coinart.pl/skup.php warto pamiętać, że cena za wybrane rodzaje metali zależy nie tylko od ich popularności, ale również od cen na międzynarodowych giełdach. Firmy coraz częściej powtarzają, że ze względu na bardzo silne wahania cen srebra jego odzyskiwanie staje się mało opłacalne. Z kolei wytopy czy wylewki, w których składzie znajdują się metale szlachetne, mogą być nabyte za różne stawki, które w tym przypadku zależą jedynie od zawartości metalu. Duży wpływ na wysokość cen za metale szlachetny ma również silna konkurencja na rynku, która jest szczególnie zauważalna w przypadku skupu metali szlachetnych od dużych sprzedawców firmowych.

Udostępnij