Zdrowie i Uroda

Wyjdź z domu i zacznij biegać

Wyjdź z domu i zacznij biegać

Każda aktywność fizyczna jest zbawienna dla naszego zdrowia, powinna jednak być prowadzona regularnie, aby skutki były odczuwalne i widzialne gołym okiem. Z tym jest już nieco trudniej, ale przecież jest
lato, to najlepszy moment, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

Zacznij się ruszać, a zobaczysz różnicę

Coraz więcej osób wybiera bieganie, ponieważ bieganie dla początkujących jest jedną z najprostszych form sportu, nie wymaga inwestowania w żaden sprzęt, poza wygodnym strojem, a może przynieść bardzo wymierne korzyści. Wiele osób zadaje sobie pytanie co daje bieganie? Po pierwsze poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Udowodnione jest bowiem, że już po kilku tygodniach można zaobserwować niższe tętno spoczynkowe, obniża się ciśnienie tętnicze, spada poziom cholesterolu, zwiększa się wydajność organizmu. Regularny ruch to doskonały sposób również na osteoporozę, chroni też przed chorobami serca, zwiększa się pojemność serca oraz wiele innych. Bieganie dla początkujących może być sporym wyzwaniem, ale po jakimś czasie, kiedy zobaczymy pozytywne efekty, na pewno pojawi się jeszcze większa motywacja. Jeżeli ktoś szuka odpowiedzi na pytanie, co daje bieganie to koniecznie musi po prostu zacząć się ruszać.

Kalorie lecą jak szalone

Bardzo duży i ścisły związek zachodzi pomiędzy takimi dwiema sferami, jak bieganie a odchudzanie. Wiadomo, że przy systematycznych treningach również nasza sylwetka ulega poprawie. Sprawniej działa nasz metabolizm, a to on odpowiada za to ile kalorii spalamy. Jeżeli chodzi więc o bieganie kalorie lecą w bardzo szybkim tempie, o ile oczywiście nie nadrabiamy wysiłku fizycznego późniejszą niezdrową dietą. Bieganie a odchudzanie są ze sobą tak blisko, ponieważ właśnie ta aktywność fizyczna może być uprawiana właściwie wszędzie czy to na wsi, w mieście, a także na bieżni jeżeli nie mamy akurat żadnej ciekawszej formy do wyboru. Znawcy tematu podkreślają też, że kiedy uprawia się bieganie kalorie spalane są jeszcze długi czas po tym, jak przestajemy się ruszać. Jeżeli chodzi o ilość spalanych kalorii to są na ten temat różne teorie, w zależności od tempa, zwykle jest to od 700 do 1000 kalorii na godzinę.

Zaczynamy powoli, na krótkich dystansach

Bieganie dla początkujących to duże wyzwanie, ponieważ zwykle nie wiemy jak w ogóle zacząć, jak się zmotywować i często odkładamy to na później. Trzeba więc uzmysłowić sobie co daje bieganie, jakie jest powiązanie jeżeli chodzi o bieganie a odchudzanie i po prostu się odważyć. Dobrze sprawdza się metoda w której obieramy sobie jakiś cel, chociażby schudnięcie czy zadbanie o zdrowie. Zdrowie bieganie to przede wszystkim dobre obuwie, które będzie wygodne, niekoniecznie musi być drogie. Niepotrzebne są nam tez różne gadżety, których jest coraz więcej, ale bez nich biega się równie przyjemnie. Zdrowe bieganie to umiarkowane tempo i niewielkie dystanse, przynajmniej na samym początku. Jeżeli od razu damy sobie w kość, to możemy się niestety szybko zniechęcić, a tego przecież nie chcemy. Warto też sprawdzić różne pory dnia, jednym dobrze biega się rano, innym wieczorem, każdy ma swój rytm.
Dowiedz się jak prawidłowo biegać razem z portalem Rodzina Zdrowia.

Udostępnij