Dom i Wnętrze

Sofa na taras – dobry pomysł?

Sofa na taras – dobry pomysł?

Taras i ogród mogą stać się centrum wartościowego relaksu w prawdziwie królewskim stylu. Aby tak się stało, niezbędne jest skompletowanie wyposażenia, które zapewni zmęczonym mięśniom ulgę, a nerwom – ukojenie. Producenci mebli outdoorowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą stworzyć dla siebie oraz bliskich wyjątkową oazę odpoczynku i obok klasycznych zestawów ogrodowych proponują stylowe kanapy. Czy tego typu meble sprawdzą się w trudnych, zewnętrznych warunkach? Czy pogodzenie ze sobą designu, komfortu i niezawodności jest możliwe? Sprawdź!

Odporna i stylowa sofa na taras – to możliwe!

Szukając odpowiedzi na pytanie, czy meble tapicerowane znajdują zastosowanie również w ogrodzie, dokładnie zapoznaliśmy się z ofertą producentów wyposażenia outdoorowego. Szczególną uwagę zwróciliśmy na asortyment sklepu internetowego olre.pl. W kolekcji mebli nie brakuje sof, foteli i huśtawek z poduszkami i siedziskami. Tym, co wyróżnia komplety wypoczynkowe dedykowane zewnętrznym przestrzeniom od klasycznych, salonowych mebli to zastosowanie materiałów o wysokim stopniu odporności na czynniki zewnętrzne.

Wybierając kanapę, szczególną uwagę zwróć na rodzaj i jakość zastosowanych materiałów. W ogrodowych warunkach najlepiej sprawdzą się modele z poduszkami pokrytymi ochronną warstwą teflonu, który jest dla zanieczyszczeń i wilgoci barierą nie do przejścia. Takie poduszki i siedziska będą prezentować się nienagannie pomimo ekspozycji na deszcz, śnieg, promieniowanie UV i mróz. Ponadto, siedziska nie będą odkształcały się pod wpływem nacisku i intensywnego użytkowania, jeśli będą wykonane z pianki tapicerskiej o dużej gęstości. Sofa na taras będzie nie tylko praktycznym, ale również niezwykle stylowym elementem ogrodowej kolekcji, wyróżniającym Twój ogród na tle innych, podobnych do siebie kompozycji.

 

 

Udostępnij