Dom i Wnętrze

Sposoby na to, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę

Sposoby na to, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę

Zbliżająca się jesień to czas, aby zastanowić się jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Współcześnie nie musimy już wynosić kompletów meblowych do garażu, do piwnicy czy na strych – zamiast tego warto skorzystać z propozycji producentów i zakupić nowoczesne pokrowce ogrodowe. Co warto o nich wiedzieć? Czy pokrowce skutecznie ochronią nasze meble ogrodowe przed zniszczeniem?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Meble ogrodowe pozostawione na balkonie czy w ogrodzie na okres jesieni i zimy będą niszczeń – to fakt. Wilgoć, osiadający brud oraz zmienne temperatury mogą mieć kolosalny wpływ na stelaż mebla oraz jego materiały wierzchnie. Jeszcze do niedawna, zastanawiając się jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę chowaliśmy nasze komplety na strych, do piwnicy czy garaży. Niestety, w tych miejscach panowała wilgoć, brud – były one tak samo narażone na zniszczenie. Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem, rekomendowanym przez samych producentów mebli, są pokrowce ogrodowe.

Jak tworzone są pokrowce ogrodowe?

Szukając sposobu na to, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę warto wybrać nowoczesne pokrowce ogrodowe. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które nie przepuszczają kurzu, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, przerywanie. Struktura pokrowca ogrodowego pozwala na swobodną wymianę powietrza – dzięki temu na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć.

Pokrowce ogrodowe dedykowane są na konkretne meble – producenci zaproponują nam pokrowce na fotele i krzesła, pokrowce tworzone z myślą o sofach narożnych, pokrowce na stoły, leżanki ogrodowe. Dla lepszego dopasowania tkaniny do mebla producenci zaproponowali niewielkie ściągacze w pokrowcach. W czasie silniejszego wiatru możemy również wykorzystać woreczki obciążeniowe.

 

 

Udostępnij

https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/