Dom i Wnętrze

Wszystkie kolory świata we wnętrzu i w ogrodzie

Wszystkie kolory świata we wnętrzu i w ogrodzie

Kolor ma w sobie wielką moc. Wiedzą o tym malarze, którzy za pomocą plamy barwnej budują całe światy. Wiedzą o tym styliści i projektanci mody, którzy kolorem tworzą formę ubrań, otrzymując kreacje oryginalne i piękne. Ale znaczenie koloru doceniają także architekci wnętrz, którzy poprzez barwę określają styl pomieszczeń oraz ich atmosferę czy kompozycję. Kolor ma znaczenie także, jeśli chodzi o aranżacje ogrodowe. Pojawia się w nich częściowo w naturalnej postaci, którymi można żonglować niczym elementami dzieła plastycznego.

Inspirujące kolory natury

Bogatym źródłem koloru jest sama natura. Czasami patrzymy na niepowtarzalne odcienie i barwy kwiatów, traw czy liści, odczuwając przy tym ochotę naśladowania tego piękna. Niekiedy się to udaje.

Brązowe czy białe komplety ogrodowe, zielone meble tapicerowane, szafki kuchenne w kolorze słoneczników, malinowe ściany – kolory flory inspirują nas nieustannie. Bardzo modne są ostatnio zwłaszcza stonowane kolory ziemi, wszelkie odcienie brązu, beżu, szarości. Fotele czy sofy wykończone tkaniną tapicerską w tych barwach wyglądają bardzo naturalnie i stanowią ciekawą bazę dla całej aranżacji wnętrzarskiej.

W ogrodzie koloru

Nowoczesne ogrody często są bardzo jednolite pod względem kolorystycznym. Jednak coraz częściej powraca się do różnorodności barwnej. Wykorzystuje się wielokolorowe nasadzenia do stworzenia wielobarwnej kompozycji. Na takim tle pięknie zaprezentują się meble ogrodowe rattanowe bądź technorattanowe.

Kolor we wnętrzu

Także w nowoczesnych stylizacjach wnętrzarskich widać te dwie odmienne tendencje. Z jednej strony do ujednolicenia kolorystycznego i gładkości (moda na szare, czarne i białe w całości aranżacje). Z drugiej strony rozwija się moda na wyraziście barwne wnętrza, przypominające niejednokrotnie multikolorowe układanki.

Udostępnij