Zdrowie i Uroda

Wycieczki skiturowe – co warto o nich wiedzieć?

Wycieczki skiturowe – co warto o nich wiedzieć?

Wycieczki skiturowe organizowane są przez profesjonalnych przewodników, którzy chcą zarażać innych miłością do gór. Dzięki nim można poznać trasy, które nie są popularne dla turystów, poznać ekstremalną wspinaczkę górską oraz zdobyć szczyty. Gdzie się zapisać na taką wycieczkę? Kiedy jest najlepszy okres? W co musi się wyposażyć uczestnik? Odpowiedź poniżej.

1. Organizacja

W internecie, prasie a także w niektórych biurach podróży pojawiają się oferty wycieczek skiturowych. Skierowane są one do osób, które kochają narty i właśnie na nich chcą przemierzyć mniej znane szlaki oraz zdobyć górskie szczyty. Uczestnicy przy okazji takich wspinaczek mogą podziwiać niesamowite widoki, przeżyć ekstremalne sytuacje oraz poznać, jak należy się zachować w sytuacjach nieprzewidzianych (np. podczas lawiny). Każda taka wycieczka organizowana jest przez doświadczonego i profesjonalnego przewodnika, który cały czas prowadzi uczestników imprezy i w każdej chwili czuwa nad ich bezpieczeństwem i komfortem.

2. Wycieczki skiturowe zimą i latem

Jak sama nazwa wskazuje, wycieczka ta powiązana jest z nartami. Każdy uczestnik bowiem właśnie na tym sprzęcie przemierza trasy. Dlatego też w Polsce najpopularniejszy okres na takie wyjazdy to zima. Latem z kolei organizowane są wycieczki skiturowe poza granice Polski – do Norwegii, Austrii czy do Włoch. To te kraje słyną z najbardziej rozwiniętych tras skiturowych, które już jednak od uczestników takich wycieczek wymagają sporo wiedzy, dobrej kondycji i dobrego sprzętu.

3. Niezbędnik

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni sprzęt, który pomoże mu w pokonaniu trasy w każdych warunkach. Buty, narty, kijki, kask, raki, odpowiednia odzież, gogle to podstawa. Wielu przewodników zaleca także zabrać ze sobą w trasę lekki śpiwór (nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy w górach zaskoczy nas lawina i trzeba będzie przeczekać ją w schronisku). Zaleca się także uczestnikom przygotować do tego typu wycieczki. Dobra kondycja jest wymagana, szczególnie na trasach bardzie zaawansowanych.

4. Ile trwa taka wycieczka? Zazwyczaj oferty opiewają o kilkudniowe wycieczki (od 5 do 7 dni). Każdy z tych dni wówczas całkowicie przepełniony jest zdobywaniem szczytów, poznawaniem różnych tras oraz szkoleniem, które wypłonione jest wieloma zagadnieniami jak należy prawidłowo postępować w górach. Dzięki takim wyjazdom można poznać innych pasjonatów górskich wycieczek, przeżyć niezapomniane przygody oraz zobaczyć na własne oczy widoki, których nie dozna się na turystycznych, zwykłych trasach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta wycieczki skiturowe.

Udostępnij