Dom i Wnętrze

Zestawy mebli ogrodowych

Zestawy mebli ogrodowych

Organizując własny ogród, mamy na uwadze nie tylko dobór roślin i elementów dekoracyjnych, jak rzeźby, skalniaki, fontanny, kaskady. Lecz także dopasowujemy charakter przestrzeni do zewnętrznej strony budynku i do rodzaju ogrodzenia. Staramy się osiągnąć spójną całość, której elementarną częścią są miejsca do wypoczynku, jak taras, czy patio.

Meble ogrodowe – jakie wybrać?

Te wszystkie miejsca nie spełnią swoich funkcji, jeśli ich pomysłowo nie umeblujemy. Ale na jakie meble ogrodowe się zdecydować? Można dobrać pojedyncze przedmioty, jak: krzesła, fotele, stół, sofy. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy mamy mało miejsca. Jednak wygodniej będzie zdecydować się na gotowe zestawy mebli.

Zestawy rattanowe

Zestawy mebli ogrodowych z rattanu to powrót do przeszłości w romantycznym stylu. Poprzez piękne przedmioty, wyplatane ręcznie z naturalnego materiału, oparte na tradycyjnym wzornictwie – przeniesiemy się na obrzeża bajkowego dworku czy secesyjnej willi. Nasze szalone życie wreszcie zwolni, kiedy zasiądziemy w głębokich fotelach rattanowych, żeby poczytać wiersze, żeby pooglądać reprodukcje, żeby posłuchać starych płyt. Zwielokrotnione retro i natura – to stylowe i miłe zestawienie.

Zestawy technorattanowe

Jeśli zaś interesuje nas klasyka z nutką awangardy, to meble technorattanowe okażą się najlepszym wyborem. Zestawy modułowe pozwolą dodatkowo na różne kombinacje, dostosowane do naszych potrzeb. Meble z technorattanu wyróżniają się przy tym trwałością i odpornością na słońce czy deszcz.

Zestawy aluminiowe

Totalną awangardę w ogrodzie zapowiadają natomiast zestawy aluminiowe. Najczęściej rozwiązane niezwykle minimalistycznie. Nawiązujące do najnowszych trendów w zakresie projektowania mebli, ale też inspirowane sztuką współczesną, zwłaszcza konstruktywizmem i minimalizmem.

Udostępnij