Zdrowie i Uroda

Czym kierować się przy wyborze szczoteczki do zębów?

Czym kierować się przy wyborze szczoteczki do zębów?

Wiele osób wybierając szczoteczkę, nie kieruje się tym, czym powinno, lecz zazwyczaj estetyką oraz ceną. A szczoteczki bardzo się od siebie różnią i powinno się je wybierać umiejętnie. Na co więc zwracać uwagę?

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę?

Jeśli zupełnie się na tym nie znamy, jest na to łatwy sposób. Przy okazji wizyty kontrolnej u dentysty, warto jest poprosić o dobranie odpowiedniej szczoteczki do naszego uzębienia. Najlepiej jest o to poprosić specjalistę, który zna się na tym i będziemy pewni dobrego wyboru.

Jeśli jednak choć trochę wiemy, o co chodzi z wyborem, możemy sami sobie poradzić. Pierwszym punktem w trakcie wyboru szczoteczki do zębów, będzie decyzja komu ma służyć . Decyzja posłuży wyborowi odpowiedniego rozmiaru. Jeśli ta decyzja jest już podjęta, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
• Czy jest problem z doczyszczeniem powierzchni międzyzębowych?
• Czy pojawia się krwawienie dziąseł?
• Czy występują zapalenia?
• Czy jest duża skłonność do podrażnień?
• Czy są problemy ze szkliwem i próchnicą?

Jest to kilka podstawowych pytań, na które warto jest sobie odpowiedzieć, a pomogą one w wyborze odpowiedniej szczoteczki. Wybrane musi zostać odpowiedniej twardości włosie, dla delikatnych dziąseł będzie to miękkie włosie, dla osób które nie mają problemów z uzębieniem polecane jest średniej twardości, a dla tych, którzy borykają się z próchnicą, palą papierosy lub piją wino, proponowane jest najtwardsze włosie. Można także dobrać odpowiednie jego ułożenie na główce, daje to odpowiednie, dodatkowe efekty, które mogą być warte swojej ceny.

Najważniejsza część już jest za nami. Teraz warto jest skupić się na rączce oraz szyjce. Szyjka w przypadku szczoteczek manualnych może być giętka, co zapobiegnie zbytniemu naciskowi na zęby, a rączka w przypadku każdego rodzaju szczoteczki powinna być poręczna, antypoślizgowa i nie powinna sprawiać problemów przy wykonywaniu ruchów.

Ostatnim etapem, będzie decyzja, jakiego rodzaju szczoteczkę będzie się stosowało. Do wyboru są:
• Manualne,
• Elektryczne,
• Soniczne,
• Ultradźwiękowe.

Każda czymś się charakteryzuje i ma swoje wady i zalety. Warto jest wydać na szczoteczkę trochę większą sumę, aby następnie zaoszczędzić na dentyście. Co zostaje po doborze szczoteczki? Przede wszystkim stosowanie jej, nie warto jej kupować, aby leżała. Obowiązkowo także należy się wybierać na okresowe badania do dentysty, wybór szczoteczki to połowa sukcesu, lecz to kontrola specjalisty pozwoli na sprawdzenie efektów i dbanie o dobry stan naszej jamy ustnej.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Profimed – szczoteczki do zębów.

Udostępnij