Dom i Wnętrze

Nostalgia ogrodu

Nostalgia ogrodu

To, jaki klimat panuje w danym ogrodzie, w dużej mierze zależy od tego, jaką kreację w nim stworzymy. Ogród może być tylko miejscem rekreacyjnym, zbudowanym przez prostokąty trawnika. Przypomina wówczas otoczenie komercyjnych budynków, w których stawia się na prostotę i przejrzystość.

W zaczarowanym ogrodzie

Przestrzeń, w której przeważa fantazja i dowolność, konstruuje się już zupełnie inaczej. Wszystko w niej, nawet meble ogrodowe czy ścieżki, buduje nostalgiczny wymiar. Pojawia się romantyzm, którego nie sposób porównać z niczym innym. Kompozycje ogrodowe, różnorodne zakamarki, pergole i nagle otwierające się prześwity pomiędzy drzewami, tworzą tajemnicę ogrodu. W takim miejscu czujemy się inaczej niż w hałaśliwej codzienności. Poddajemy się urokowi przemijania.

Urok przemijania i radość chwili

Ogrodowe aranżacje podkreślać mogą ten wymiar przestrzeni – jej zmienność, ulotność, czasowość. Taki efekt wydobywają na przykład jesienne bukiety zasuszonej jarzębiny ustawione na tle porcelanowych półmisków wypełnionych dojrzałymi jabłkami. Detale, które podkreślają zmienność i następstwo pór roku.

Z kolei ogrodowe dekoracje świąteczne, pojawiające się przed świętami Bożego Narodzenia, to obwieszczenie, że nadchodzi czas celebrowania i radości. To wyraz naszego cieszenia się światem i życiem, kiedy to wszystkim wokół chcemy przekazać dobre emocje. Rozpromieniając nimi wszystko wokół, dosłownie i w przenośni. Roztaczając niezwykły blask.

Nostalgicznie i ślicznie

Ogród nie jest tylko świetnym miejscem do urządzania wystawnych przyjęć, ale też doskonale nadaje się do tego, żeby pobyć trochę w innym rytmie. Spokojniejszym i łagodniejszym. Na werandzie, na tarasie, na patio – wszędzie tam, możemy przez chwilę żyć ślicznie i nostalgicznie.

Udostępnij

https://mhe-spu.org/ladny-ogrod-przed-domem-jak-go-zaaranzowac/ https://birchclothing.com https://www.gama-sklep.com.pl/a/99-kuchnia-z-szarymi-frontami