Zdrowie i Uroda

Samodzielne diagnozy

Samodzielne diagnozy

Niektórzy mawiają, że w naszym kraju każdy jest lekarzem. Chodzi w tym powiedzeniu oczywiście o skłonność ludzi do stawiania diagnoz. Czy warto im ufać i czy możliwe jest samodzielne zdiagnozowanie się?

Doktor z wyszukiwarki

Po wpisaniu w wyszukiwarkę „endometrioza objawy”, „pierwsze oznaki Alzheimera” czy „o czym może świadczyć ból głowy” możemy dojść do wniosku, że jesteśmy poważnie chorzy. Często jednak te diagnozy są mocno przesadzone. Ból głowy może przecież występować zarówno u osoby z guzem mózgu, kogoś, kto ma napad migrenowy, jak i u człowieka, który jest po prostu trochę odwodniony i wypicie dużej szklanki wody w jego przypadku załatwi sprawę. Często mamy jednak tendencję do przewidywania najgorszego i martwienia się na zapas – właśnie na tym polega niebezpieczeństwo internetowych, samodzielnych diagnoz.

Dowód anegdotyczny

Powiedzmy, że posiadamy pewne niepokojące objawy i mówimy o nim rodzinie przy niedzielnym obiedzie. Możemy być pewni, że zaraz znajdzie się ktoś, kto znał kogoś cierpiącego w bardzo podobny sposób i dobrze wie, na co jesteśmy chorzy. Posługuje się więc dowodem anegdotycznym – uogólnia jeden przypadek na ogół ludzkości. Czasem każdy to robi, pamiętajmy jednak, że jeśli chodzi o choroby to ma to niewiele wspólnego z prawdziwą diagnozą, podobnie jak wpisanie w wyszukiwarkę internetową „endometrioza objawy”.

Uzasadnione przypuszczenia

A co jeśli mamy pewne dobrze uzasadnione przypuszczenia dotyczące naszej choroby? Najlepszym sposobem aby je potwierdzić lub zanegować jest udanie się do lekarza. Powiedzmy o naszych objawach, podejrzeniach, wątpliwościach. Możemy też podzielić się wiedzą zdobytą dzięki rodzinie i internetowi. Dobry lekarz wystawi jednak rzetelną diagnozę. Nie będzie opierał się na jednym zasłyszanym przypadku. Nie powie nam na co jesteśmy chorzy tylko na podstawie listy objawów, ale weźmie pod uwagę również naszą obserwację, pogłębiony wywiad i zbada nas. Jeśli chcemy więc uzyskać rzetelną diagnozę, wizyta u lekarza jest jedynym rozwiązaniem.

Mimo dostępności wiedzy w internecie, książkach i w opowieściach rodzinnych, nie warto samemu szastać diagnozami lekarskimi. Zdecydowanie lepiej zostawić to specjalistom, którzy opierają się na profesjonalnych źródłach i latach doświadczeń. Taka diagnoza będzie dla nas zdecydowanie bezpieczniejsza niż jakiekolwiek samodzielne próby. Wszelkie przypuszczenia na temat swojego stanu zdrowia warto jednak konsultować ze swoim lekarzem, przede wszystkim aby mieć spokój ducha, bardzo potrzebny każdemu.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Miracolo Clinic endometrioza objawy.

Udostępnij

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ live url