Dom i Wnętrze

Czym są ogrody naturalistyczne?

Czym są ogrody naturalistyczne?

Przydomowy ogród daje wiele możliwości na aranżację – przekonują architekci zieleni, specjaliści od roślinności. Przestrzeń taka może być zarówno nowoczesnym ogrodem i miejscem do wypoczynku, jak i strefą zieloną, która będzie cieszyć oczy przez wiele miesięcy w roku. Ogrody naturalistyczne łączą te funkcje. Jak wykreować taki ogród blisko domu?

Ogród naturalistyczny – miejsce odpoczynku blisko natury

Ogrody naturalistyczne to przestrzenie, w których pierwsze skrzypce gra natura. Chcąc zaaranżować takie miejsce do odpoczynku, przede wszystkim musimy pamiętać, że jesteśmy w ogrodzie gośćmi. Konieczne jest wybranie miejsca do wykorzystania mebli – najlepszym rozwiązaniem będzie wykreowanie podestu przy ścianie domu i zaprojektowanie niewielkiego tarasu, który odcinać się będzie od zieleni wokół. To właśnie na tarasie ustawiamy wybrane meble ogrodowe.

Ogrody naturalistyczne – jakie meble wybrać?

Do naturalistycznych ogrodów warto wybierać meble, które wpiszą się w przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem okażą się lekkie meble aluminiowe, które zdobione są elementami z naturalnego drewna tekowego. Świetnym wyborem okaże się także obszerny stół, którego blat wykonano z naturalnego drewna – stół pozwoli na stworzenie letniej jadalni blisko natury. Uzupełnieniem dla stołu mogą być lekkie krzesła rattanowe lub nowoczesne krzesła aluminiowe.

Ogrody naturalistyczne pozwalają na obserwowanie natury przez cały dzień – warto więc pamiętać o tym, by odpowiednio ochronić miejsce wypoczynkowe przed silnym słońcem czy chłodniejszym powietrzem. Cień zapewni elegancki parasol ogrodowy, w którym zastosowano kilka punktów regulacji. W czasie chłodniejszych dni komfort cieplny zapewnią koce, pledy, dywan zewnętrzny na taras oraz promiennik ciepła.

Udostępnij